The Best of – kompilacja

Wernisaż: 13.04.2023, godz. 18.00

Zbrojownia Sztuki ASP Gdańsk,
Targ Węglowy 6

Wystawa „The Best of – kompilacja” prezentuje wybrane przez każdego z uczestników najważniejsze realizacje w artystycznym dorobku.

Tytuł wystawy odnosi się do składanek muzycznych, których celem był wybór najważniejszych utworów w dorobku artysty lub przekrojowe zaprezentowanie środowiska muzycznego, zjawisk ważnych dla rozwoju tej dziedziny sztuki.

Klucz doboru prac był dowolny. Mógł to być subiektywny wybór dzieła, które zdaniem autorów jest najbardziej reprezentatywne dla ich artystycznej kariery, uhonorowanego ważnymi prestiżowymi nagrodami; z którym wiąże się interesująca historia lub po prostu jest najbliższe sercu i najbardziej aktualne. Każdej pracy na ekspozycji będzie towarzyszył komentarz autorski tłumaczący jej wybór.

Jednym z podstawowych zadań jakie stawiane są przed pracownikami uczelni wyższych jest tzw. „misja”. Poza mniej lub bardziej osobistymi pobudkami jest to element pracy na uczelni jakiego realizowanie jest czystą przyjemnością. Rozpowszechnianie „krzewienie” sztuki i jej promocja. W tym przypadku mogę zakrzyknąć: „i to jakiej Sztuki!!!”, którą jej autorzy skromnie nazywają „The Best of – kompilacja”. Artyści z Wydziału Grafiki i Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, przygotowali prezentację, która swoją doskonałą jakością rzuca na kolana, zmusza do refleksji i wyciska łzy wzruszenia. Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku ma wielki zaszczyt i przyjemność zaprezentować Państwu Wystawę, jaką mam nadzieję będziemy wszyscy długo wspominać, mając przy okazji poczucie dobrze spełnionej misji.

Łukasz Butowski ASP Gdańsk,  Prodziekan Wydziału Grafiki, kurator wystawy.

The Best of – kompilacja

Kuratorzy wystawy:

ASP Wrocław: Wojciech Kołacz, Łukasz Paluch, Robert Sochacki.
ASP Gdańsk: Łukasz Butowski.

Artyści:

Laura Adel, Tomasz Broda, Patrycja Chrzanowska, Tomasz Dobiszewski, Zuzanna Dyrda, Paweł Frąckiewicz, Wiesław Gołuch, Mariusz Gorzelak, Agata Gertchen, Marek Grzyb, Katarzyna Gwoździk, Aleksandra Janik, Anna Janusz-Strzyż, Aga Jarząb, Jakub Jernajczyk, Joanna Jopkiewicz, Anna Juchnowicz, Anna Kodź, Wojciech Kołacz, Piotr Komorowski, Norbert Kowalczyk, Marta Kubiak, Ida Kwaśnica, Marta Lech, Sebastian Łubiński, Maciej Majchrzak, Ewa Martyniszyn, Piotr Masny, Michał Matoszko, Barnaba Mikułowski, Andrzej Moczydłowski, Christopher Nowicki, Ireneusz Olszewski, Grzegorz Osowski, Łukasz Paluch, Tomasz Pietrek, Marta Przeciszewska, Paweł Puzio, Irmina Rusicka, Stanisław Sasak, Artur Skowroński, Joanna Skrzypiec, Robert Sochacki, Anna Stępkowska, Jacek Szewczyk, Agata Szuba, Agnieszka Talik, Aleksandra Trojanowska, Anna Trojanowska, Przemysław Tyszkiewicz, Małgorzata Warlikowska ET BER, Rafał Warzecha, Erik Waterkotte, Karolina Maria Wiśniewska, Maja Wolińska, Magdalena Wosik.

>> więcej informacji <<

Attachments