art&design – full focus

Galeria Wnętrz DOMAR

ul. Braniborska 14
Wrocław

Wystawa wykładowców, studentów, doktorantów i absolwentów Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu w Galerii Wnętrz DOMAR.

W ramach wydarzenia Jesienny dobrostan, którego organizatorem jest Galeria Wnętrz DOMAR, prezentujemy opowieść o tym, jak artysta i projektant akumuluje swój twórczy potencjał i doświadczenie, Twórca, podobnie jak podróżnik, wybiera obszar i kierunek swojej działalności, mając na uwadze osiągnięcie zamierzonego celu w procesie twórczym. Wykładowcy, studenci, doktoranci i absolwenci Akademii realizują ambitne projekty zarówno w dziedzinie sztuki, jak i designu, skupiając całą swoją uwagę na osiągnięciu zamierzonego rezultatu.

Wystawa proponuje widzowi przedstawienie indywidualności twórczych w pięciu wymiarach tematycznych. Wyznacza je idea, materia, miejsce, aura i natura. Te konteksty tworzą kategorie, w jakich analizowane mogą być składające się na wystawę prace. Można uznać je za istotne także dla pojęcia mindfulness/dobrostanu, pozostającego w stałej relacji z aktem twórczym.

• fokus Aura – niematerialna sfera w naszym otoczeniu, identyfikowana z siecią energii tworzoną przez ludzi i rzeczy. Jest to niewidoczne oddziaływanie, które tworzy klimat, nastrój i specyficzne warunki, wpływając na emocje.
  • fokus Miejsce – punkt, w którym się zatrzymujemy, zwalniamy tempo i "łapiemy oddech". To miejsce zdarzenia, pobytu, urodzenia, pracy, zamieszkania lub miejsce siedzące.
  • fokus Idea – obiekt lub przedmiot może być jej realnym odpowiednikiem. Dzięki wizualizacji lub materialnemu urzeczywistnieniu skłania do refleksji i nabiera znaczenia, które staje się czytelne dla odbiorcy.
  • fokus Materia – twórca przekształca ją według własnej wizji, nadając rzeczy znaczenie i przeznaczenie, tworząc nową wartość w kategoriach fizycznych, wizualnych i sensorycznych. Odkrywa jej moc i potencjał
  • fokus Natura – stanowiąc środowisko nie obejmujące sfery działalności człowieka, nieustannie na nią wpływa i stanowi prymarne źródło inspiracji, ważny punkt odniesienia dla autorskich rozwiązań formalnych i funkcjonalnych­.
art&design – full focus

Zespół kuratorski: dr hab. Beata Mak-Sobota, dr hab. Stanisław Sobota, dr hab. Marta Płonka

Uczestnicy: Kalina Bańka-Kulka, Marta Borgosz, Natalia Chudowska, Karolina Sara Gardzilewicz, Pola Gierzkiewicz, Roland Grabkowski, Jarosław Grulkowski, Szymon Hanczar & Przemek Słowik, Paulina Haraś, Magdalena Kasprzyca, Mirosław Kociński, Piotr Kuczkowski, Beata Mak-Sobota, Wojciech Małek, Zuzanna Mażul, Olga Miłkowska, Grzegorz Niemyjski, Paweł Palewicz, Martyna Pilar, Natalia Piksa, Marlena Promna, Wojciech Pukocz, Daria Raczyńska, Ewa Rostojek, Sonia Ruciak, Norman Smużniak, Stanisław Sobota, Michał Staszczak, Szymon Skrzeszewski, Joanna Teper, Anna Trojanowska, Przemek Wdowiak, Anna Wojciechowska, Justyna Żak.

Pozostałe wydarzenia