Historia teatru i filmu

mgr Małgorzata Bruder

Przedmiot zastępuje przedmiot ogólnej historii sztuki i jest niezbędną podstawą wiedzy teoretycznej dla przyszłych scenografów.

Małgorzata Bruder, teatrolog i miłośnik teatru, specjalnie dla naszego kierunku Scenografii, opracowała program, będący bazą wiedzy dla przyszłych scenografów. Jest absolwentką teatrologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, pracowała w Drugim Studiu Wrocławskim, Wydziale Kultury Urzędu Miasta Wrocławia i Wrocławskim Teatrze Współczesnym. Od 2000 roku kustosz działu teatralnego w Muzeum Miejskim Wrocławia. Pomysłodawczyni, autorka projektu i kierowniczka Muzeum Teatru im. Henryka Tomaszewskiego, oddział Muzeum Miejskiego Wrocławia. Autorka publikacji i wystaw dotyczących wrocławskich teatrów i artystów.