Historia stroju i wnętrz

Prowadzący
dr Małgorzata Możdżyńska-Nawotka - historyk sztuki, kostiumolog i tłumacz. Kształciła się na Uniwersytecie Wrocławskim oraz na Uniwersytecie Stanowym w Ohio. Wybitny znawca historii kostiumu, stroju i wnętrz różnych epok, pracownik Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Wprowadza studentów w te zagadnienia, pozwalając czerpać z tak pogłębionej wiedzy inspirację do własnych projektów.

W oparciu o aktualny stan badań i rozległą obcojęzyczną literaturę omawiana jest współczesna historia mody, z wybranymi zagadnieniami związanymi z dizajnem, także historia wybranych rodzajów stroju, elementów stroju i akcesoriów mody; w ujęciu przekrojowym, od starożytności do czasów współczesnych.

Zajęcia mają formę ilustrowanego wykładu połączonego z konwersatorium oraz zajęciami praktycznymi w muzeum, poświęconymi zapoznaniu się z autentycznymi obiektami (tkaniny, stroje i akcesoria mody) i dziełami sztuki z galerii Muzeum Narodowego we Wrocławiu.