Grafika / studia stacjonarne 5-letnie

Program studiów obejmuje grafikę artystyczną oraz projektowanie graficzne wraz z odpowiadającym im programem z zakresu fotografii i grafiki intermedialnej.

W czasie zajęć studenci zdobywają wiedzę oraz uczą się praktycznego zastosowania różnorodnych technik graficznych m.in. takich jak druk wypukły, wklęsły, płaski czy cyfrowy. Jednocześnie poznają metodykę projektowania graficznego, uwarunkowania formalne i gatunkowe w projektowaniu znaku graficznego, identyfikacji wizualnej, reklamy, ilustracji czy interfejsu. Studiują zagadnienia właściwości liter, słów i obrazu oraz zdobywają doświadczenia projektowe w kontakcie z tekstem literackim jako przedmiotem opracowania i interpretowania graficznego. Przedmiotem kształcenia są także wiedza z obszaru dziejów sztuki i jej współczesnych nurtów oraz klasyczne formy obrazowania. Studenci w oparciu o znajomość tradycji oraz kondycji i kierunków rozwojowych sztuki współczesnej nabywają umiejętność kompleksowego projektowania graficznego.

Grafika-pracownie

Jak się u nas studiuje?

Gdzie będziesz studiować i z jakich pracowni możesz korzystać

To są idealne studia dla Ciebie jeśli...
  • interesujesz się kulturą i sztuką, w szczególności z zakresu grafiki,
  • nieustannie tworzysz wykorzystując do tego różne techniki plastyczne,
  • chciałbyś zgłębiać tajniki projektowania graficznego lub zajmować się grafiką artystyczną,
  • lubisz analizować swoje prace plastyczne.
Staże, praktyki zawodowe, wyjazdy zagraniczne

Jeśli zechcesz by Twój proces kształcenia był jeszcze pełniejszy, będziesz mógł skorzystać z wyjazdów na studia, kursy i praktyki zagraniczne w ramach programu Erasmus+.

Dzięki nim zdobędziesz nowe doświadczenia oraz poszerzysz swoje umiejętności artystyczne, projektowe oraz językowe. Współpracujemy z ponad 100 uczelniami, będziesz więc mieć w czym wybierać. Oto niektóre z naszych partnerskich uczelni, które chętnie przyjmują studentów kierunku Grafika:

• Ecole Superieure D'art et de Design d'Orleans / Orlean / Francja
  • Universidad del Pais Vasco / Bilbao / Francja
  • Universidad de Castilla-La Mancha, Campus Cuenca / Ciudad Real / Hiszpania
  • Universidade do Porto / Porto / Portugalia
  • Accademia di Belle Arti di Brera / Mediolan / Włochy
Co po studiach?

Niezależnie od tego, czy chciałbyś w przyszłości podbijać świat sztuki jako wybitny artysta, prowadzić małą firmę produkującą unikatowe przedmioty, dzielić się swoją wiedzą jako instruktor, czy wykładowca, albo współpracować z przemysłem lub instytucjami publicznymi i realizować projekty na dużą skalę, to mamy dla Ciebie świetną wiadomość. Jesteś w idealnym miejscu. Przez kolejne lata będziemy wspierać Cię przy realizowaniu każdej z wybranych przez Ciebie ścieżek kariery. Będziemy Cię uczyć, zadawać pytania, pomagać szukać na nie odpowiedzi, a także inspirować do poszerzania Twoich horyzontów i badania możliwości.

Jeśli zastanawiasz się, jaki mógłbyś wykonywać zawód po kierunku Grafika to rzuć okiem na niektóre z naszych propozycji:
• Projektant stron internetowych,
• Projektant aplikacji mobilnych,
• Grafik w agencji reklamowych,
• Ilustrator książek i czasopism,
• Grafik komputerowy,
• Projektant gier komputerowych,
• Plakacista,
• Projektant identyfikacji wizualnej.

Jak zostać naszym studentem?

Wystarczy, że zdasz maturę z wybranych przez siebie przedmiotów. Jakich? Ta decyzja należy do Ciebie. Najlepiej jeśli zdecydujesz się na te, dzięki którym przejdziesz egzamin gładko.

Kolejny krok to przystąpienie do egzaminu wstępnego. W zależności od kierunku ma on kilka etapów.  Zazwyczaj w pierwszej kolejności czeka Cię przegląd zgromadzonych do tej pory prac. Powinny one pokazywać Twoje zainteresowanie sztukami plastycznymi oraz wybranym kierunkiem. Po przeglądzie portfolio i zakwalifikowaniu do drugiego etapu, czekają cię jeszcze egzaminy z rysunku, malarstwa, zadania specjalistyczne oraz rozmowa. Szczegóły znajdziesz w zakładce Rekrutacja.

Zanim jednak przystąpisz do egzaminów zapraszamy Cię na konsultacje oraz kursy przedegzaminacyjne. W ich czasie będziesz mógł wysłuchać opinii naszych dydaktyków oraz pod ich czujnym okiem wykonać prace rysunkowe, malarskie oraz rzeźbiarskie.

Powodzenia!