Zuzanna Janosz laureatką Przeglądu Młodej Sztuki IMPULS

Opublikowano 22 lis 2022
im

18 listopada br. podczas wernisażu wystawy finalistów konkursu Przegląd Młodej Sztuki IMPULS w salonie Goldenmark przy ul. Legnickiej 56 we Wrocławiu, ogłoszone zostały jego wyniki. Laureatką Głównej Nagrody, którą stanowi roczny program mentorski i indywidulana wystawa w salonie Goldenmark, została Pani Zuzanna Janosz za pracę „Play VIII”. Komisja konkursowa w uznaniu dla wysokiego poziomu prac w II etapie konkursu, przyznała także trzy wyróżnienia, które otrzymali Pani Joanna Bujak, Pani Kinga Flasza oraz Pan Patryk Gmerek. Wyniki konkursu zostały ogłoszone przez JM Rektora prof. Wojciecha Pukocza, a Nagrodę Główną wręczył Prezes Zarządu Goldenmark SA dr Wojciech Kaźmierczak.

Licznie przybyli goście mogli podziwiać prace uczestników wystawy zakwalifikowanych do II etapu konkursu, którymi byli, obok laureatki i wyróżnionych, Aliaksandr Danilkin, Laura Gizicka, Dominik Jan Gralak, Barbara Kudzia, Tomasz Kwiatkowski, Katarzyna Sikorska i Anna Wacławek.
Bohaterką wieczoru była również Pani Karina Dziamidzik, która jest autorką logotypu i identyfikacji wizualnej konkursu.

Przegląd Młodej Sztuki IMPULS, wspólny projekt konkursowy ASP Wrocław i Goldenmark, to pierwsza prezentacja szerokiej publiczności najciekawszych indywidualności twórczych młodego pokolenia artystów - studentów wrocławskiej ASP i jednoczesne wsparcie ich działań, zmierzających do samodzielnego zaistnienia na rynku sztuki poprzez promocję i sprzedaż dzieł sztuki ich autorstwa w ramach działalności firmy Goldenmark.

Dziękujemy wszystkim studentom za udział i nominującym wykładowcom za dany im impuls, by wykorzystać szansę jaką stwarza konkurs, a do komisji konkursowej kierujemy wyrazy uznania za wymagające i owocne obrady.

Zwyciężczyni i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wernisażu i odwiedzania wystawy, która w salonie Goldenmark przy ul. Legnickiej 56 we Wrocławiu trwa do 5 grudnia 2022.

Beata Mak-Sobota

Fot. Wojciech Chruba