Zuzanna Janosz i Jakub Leniart wśród nagrodzonych w konkursie fundacji im. F. Eibisch

Opublikowano 14 gru 2021

Dwoje studentów naszej Akademii Jakub Leniart i Zuzanna Janosz zostało Laureatami konkursu malarskiego "Nagroda Ebischa" w Warszawie.

Zuzanna Janosz, studentka IV roku malarstwa w pracowni prof. Łukasza Huculaka otrzymała Grand Prix tegorocznej edycji konkursu, ex aequo z Ewą Dzidek (Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie)

Wyróżnienie honorowe otrzymała praca Jakuba Leniarta, studenta IV roku malarstwa w pracowni dr hab. Anny Kołodziejczyk.

Do konkursu zgłoszono 577 prac autorstwa 249 twórców. Prace wszystkich finalistów Konkursu prezentowane były na wystawie pokonkursowej w Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej przy ulicy Świętokrzyskiej 32 w Warszawie od 3 do 10 grudnia 2021.

Zdjęcia: Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej

zamieściła azg