Przejdź do treści

Zrób sobie sito

Fotorelacja
Opublikowano 30 kwi 2024
im
Zrób sobie sito

Dnia 19 i 26 kwietnia 2024 r. odbyły się warsztaty „Zrób sobie sito — drukowanie metodą DIY”. Warsztaty miały na celu przybliżenie techniki sitodruku, w szczególności metod ekologicznych, które nie wymagają specjalistycznego sprzętu i chemii sitodrukowej, a także wyposażenie w wiedzę i kompetencje niezbędne do stworzenie własnej pracowni graficznej, z naciskiem na pracownię sitodruku.

Osoby uczestniczące w warsztatach zapoznały się z metodami, materiałami i niezbędnymi narzędziami do pracy w tej technice oraz poznały przykłady dobry praktyk. Część praktyczna obejmowała przygotowanie autorskiego projektu oraz odręcznie wycinanych szablonów, które drukowane były na poszewkach. Rezultatem warsztatów była realizacja produktów użytkowych — gotowych poduszek z unikatowymi nadrukami skomponowanymi z przygotowanych wcześniej wzorów.

Warsztaty przeprowadziła dr Marta Kubiak i mgr Patrycja Chrzanowska z Pracowni Serigrafii.

Warsztaty dofinansowano ze środków dotacji na wsparcie procesu kształcenia i prowadzenia badań osób z niepełnosprawnościami - koszty związane z prowadzeniem zajęć specjalistycznych.

Pozostałe aktualności