Przejdź do treści

Zmaluj coś na urodziny Bytomia

Konkurs
Opublikowano 05 kwi 2024
azg

Konkurs na projekt muralu. Nagrodą jest 10 tys. zł.

 W tym roku mija 770 lat od nadania Bytomiowi praw miejskich. Z tej okazji ogłaszamy konkurs na stworzenie muralu, który ozdobi elewację kamienicy przy ul. Witczaka 42 i tym samym upamiętni jubileuszowe obchody. Prace konkursowe można zgłaszać do 26 kwietnia.

Zadaniem artystów, którzy zdecydują się wziąć udział w konkursie jest stworzenie projektu graficznego muralu. Projekt powinien uwzględniać charakter przestrzeni i kontekst architektoniczny Śródmieścia. Wyłoniona w konkursie praca zostanie zrealizowana na południowej elewacji oficyny przy ul. Witczaka 42. Mural pokryje 148 mkw. ściany.

Tematyka prac powinna zatem nawiązywać zarówno do wyjątkowych, jubileuszowych okoliczności 770-lecia nadania praw miejskich Bytomiowi, jak i do warunków, wynikających z bezpośredniego otoczenia ściany kamienicy.

Artyści – amatorzy i profesjonaliści, studenci i absolwenci uczelni plastycznych z całej Polski powalczą o nagrodę w wysokości 10 tys. zł za stworzenie projektu muralu nawiązującego do jubileuszu. Najlepsze prace uwzględniające charakter przestrzeni i kontekst architektoniczny miejsca, powalczą w internetowym głosowaniu o możliwość realizacji na prawie 14-metrowej południowej elewacji oficyny przy ul. Witczaka 42.

Konkurs skierowany jest do pełnoletnich osób fizycznych i przedsiębiorców, mających doświadczenie w projektowaniu i realizacji murali, w szczególności do artystów plastyków, studentów lub absolwentów uczelni plastycznych. Nagrodą w konkursie jest 10 tys. zł oraz prawo do przeprowadzenia nadzoru autorskiego  podczas realizacji zwycięskiego projektu.

Na nadesłanie zgłoszeń konkursowych twórcy mają czas do 26  kwietnia 2024 r. Komplet dokumentów, tj. projekt muralu wraz z Kartą Zgłoszeniową, oświadczenie dotyczącym RODO  oraz portfolio, należy złożyć w formie elektronicznej na adres: mural770@um.bytom.pl.

Potem komisja konkursowa wyłoni trzy najlepsze projekty, które następnie trafią pod głosowanie internautów. Autor najlepszego projektu otrzyma 10 tys. zł nagrody. Następnie jego praca zostanie zrealizowana do końca tego roku.

 

Wszelkie informacje dotyczące przebiegu konkursu (Regulamin wraz z załącznikami) znajdują się pod linkiem:  https://www.bytom.pl/aktualnosci/index/Zmaluj-cos-na-urodziny-Bytomia-oglaszamy-konkurs-na-projekt-muralu.-Nagroda-jest-10-tys.-zl.-/idn:41496

Bytom mural

Pozostałe aktualności