Żegnamy profesora Janusza Kramarka

Opublikowano 29 lip 2021

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci profesora Janusza Kramarka, pracownika i przyjaciela wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Profesor urodził się 28.07.1929 r. w Wolsztynie.

Zmarł 26.07.2021 r, tuż przed swoimi 92 urodzinami.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 2 sierpnia 2021 r. o godz. 12:00, na cmentarzu Grabiszyńskim we Wrocławiu.

Nasz drogi Profesor był cenionym wykładowcą wielu pokoleń studentów. Na naszej Uczelni wykładał archeologię i historię sztuki.

Przez 17 lat był członkiem Kapituły Profesorskiej Nagród Naukowych czasopisma: „Polityka", oceniając zgłoszenia ze sztuk pięknych, archeologii i architektury.

Również przez wiele lat był działaczem Stronnictwa Demokratycznego, redaktorem i publicystą jego „Biuletynu" wydawanego w latach 1992-2004 we Wrocławiu oraz członkiem zarządu Stowarzyszenia Tradycji Orężnych i Myśli Obronnej.

Przykładowe publikacje prof. Janusza Kramarka to:

Wierzenia dawnych Słowian, Muzeum Archeologiczne, Wrocław 1968

Polska sztuka przedpiastowska: znaczenie sztuki i rzemiosła artystycznego, Zakład Narodowy im. Ossolińskich, Wrocław 1975

Słowiańskie rzeźby kultowe na Dolnym Śląsku, Dolnośląskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne, Wrocław 1980

info: Żaneta Lis

zdjęcie: Tadeusz Późniak, Polityka