Przejdź do treści

Żegnamy Jacka Kotowicza

Ogłoszenie
Opublikowano 07 lut 2023
im

Z ogromnym żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci wspaniałego wykładowcy, kolegi, przyjaciela Jacka Kotowicza. Postaci uwielbianej i szanowanej przez studentów, dydaktyków i pracowników uczelni.

Jacek Kotowicz

Rodzinie Zmarłego składamy wyrazy głębokiego współczucia

Rektor, Senat, Wydział Grafiki i Sztuki Mediów, Rada Uczelni
oraz społeczność Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu


Pogrzeb Jacka Kotowicza odbędzie się w sobotę, 11 lutego 2023 r., na cmentarzu Św. Rodziny we Wrocławiu. Uroczystość pogrzebową rozpoczniemy od spotkania przy bramie głównej cmentarza o godzinie 12.30.


Jacek Kotowicz urodził się w 1958 roku we Wrocławiu. W 1984 roku ukończył studia historyczne na Uniwersytecie Wrocławskim. W połowie lat 90. XX w. zaczął, jak mówił: „zawodową przygodę z komputerami, drukiem i projektowaniem”, prowadząc własną działalność gospodarczą. Od 2000 roku został pracownikiem dydaktycznym Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, początkowo na stanowisku wykładowcy, następnie starszego wykładowcy w Katedrze Projektowania Graficznego. Prowadził zajęcia ze studentami kierunku Grafika, Grafika w zakresie Projektowania graficznego i Sztuki Mediów związane z przygotowaniem publikacji do druku oraz stosowaniem narzędzi komputerowych w projektowaniu. Zajmował się, samodzielnie lub we współpracy z innymi autorami, projektowaniem różnych formy wydawniczych związanych z typografią.

 

Pozostałe aktualności