Przejdź do treści

Zainspirowani Japonią

Konkurs
Opublikowano 14 lut 2024
and

Pierwszego lutego ruszyła XIII odsłona konkursu Zainspirowani Japonią. Kierowany do grafików projekt jest ściśle związany ze sztuką i tradycjami Japonii, ojczyzną monitorów EIZO i tabletów Wacom. Konkurs swoim patronatem objął Ambasador Japonii, Akio Miyajima.

Projekt ma wieloletnią historię i jest ciepło odbierany przez polską publiczność. Co roku do konkursu wpływa coraz większa liczba prac, stworzonych zarówno przez artystów z bogatym doświadczeniem, jak i stawiających pierwsze kroki na ścieżce artystycznej kariery. Dzięki temu projektowi mają oni możliwość zaprezentowania swojej sztuki szerszemu gronu odbiorców.

Zainspirowani Japonią

Jury

W jury konkursu zasiadają cenieni artyści działający na rynku komercyjnie oraz posiadający ogromne doświadczenie edukacyjne: Bartosz Kosowski, Aleksy Pawluczuk, Maciej Polak, Adam Radoń, Grzegorz Róg, Aleksandra Tulibacka i Darek Zabrocki.

Nagrody

W puli nagród tradycyjnie już znajdziemy monitor graficzny EIZO z serii ColorEdge oraz tablety graficzne Wacom. Organizatorzy mogą liczyć na wsparcie platformy edukacyjnej Eduweb.pl oraz szkoły concept artu Focal Point School. Produkty z ich oferty wzbogacą pulę nagród, która łącznie wyniesie ponad 12 tysięcy złotych.

Terminy

Konkurs rozpoczyna się 1 lutego, prace konkursowe można wysyłać do 12 kwietnia. Ogłoszenie, które z prac dostały się do finału przewidziane jest na 17 kwietnia. Ostateczne wyniki konkursu zostaną ogłoszone 16 maja.

Więcej informacji na >> stronie <<

Pozostałe aktualności