Przejdź do treści

Zainspirowani Japonią

Konkurs
Opublikowano 17 sty 2023
im

Rozpoczyna się kolejna edycja konkursu graficznego „Zainspirowani Japonią”. Projekt ten ma już 12-letnią historię i cieszy się coraz większym powodzeniem, z każdą kolejną odsłoną przybywa więcej prac, które zachwycają swoją wyjątkowością.

Konkurs „Zainspirowani Japonią” jest idealnym sposobem na sprawdzenie swoich umiejętności plastycznych w praktyce. Sama kultura japońska to potężny zbiór wartości, zwyczajów i wierzeń, dzięki którym uczestnicy konkursu posiadają niewyczerpane źródła inspiracji. Warto zaznaczyć, że ufundowane w konkursie nagrody rzeczowe pochodzą z kraju kwitnącej wiśni.

Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu pracy wykonanej dowolną techniką cyfrową, związanej oczywiście z Japonią. Uczestnikiem konkursu może być każda osoba, która ukończyła 18 rok życia i przebywa na terytorium Polski.

Konkurs Zainspirowani Japonią co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem, w poprzedniej edycji zgłoszono ponad 200 prac. Wśród laureatów konkursu znaleźli się artyści, którzy obecnie cieszą się dużą popularnością na polskiej scenie graficznej, m.in. Maciek Polak, Kamila Kozłowska, Anna Betlejewska, Sebastian Skrobol czy Igor Chołda (Aqualoopa).

Nad poziomem merytorycznym konkursu czuwać będzie profesjonalne jury, w którym zasiądą: Patryk Hardziej, Bartosz Kosowski, Aleksy Pawluczuk, Maciej Piątek, Adam Radoń, Aleksandra Tulibacka oraz Darek Zabrocki. Wszyscy są czynnymi projektantami oraz edukatorami z wieloletnią praktyką.

Konkurs rozpoczyna się 16 stycznia, prace konkursowe można wysyłać do 31 marca.

Ogłoszenie werdyktu wraz z wernisażem prac z short listy planowane jest na 27 kwietnia.

Organizatorami konkursu są: EIZO i Wacom.

Regulamin i szczegółowe informacje na temat konkursu znaleźć można na stronie

Zainspirowani Japonią

Pozostałe aktualności