Zachęcamy do udzielenia odpowiedzi na pytania zawarte w ankiecie, która dotrze do Państwa.

Opublikowano 10 gru 2021

W ten sposób pomogą Państwo władzom Akademii monitorować sytuację na uczelni pod względem naruszania praw człowieka.

Szanowni Państwo, Drodzy Wykładowcy, Drodzy Studenci i Doktoranci, Drodzy Pracownicy,

10 grudnia br. jest ostatnim dniem kampanii „16 Dni Akcji Przeciw Przemocy ze względu na Płeć", której celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na temat przemocy i dyskryminacji kobiet na całym świecie.

10 grudnia to także Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka, które powinny być szanowane, respektowane i przynależne każdej osobie. Dlatego wpisując się w przesłanie tego dnia organizujemy w naszej Akademii wraz Pełnomocniczką Rektora ds. przeciwdziałania dyskryminacji i równego traktowania, Samorządem Studentów oraz naszym Zespołem psychologów, działanie w formie ankiety, badające problem nadużyć, przemocy, wykluczenia i nierówności na uczelni.

Udział w ankiecie jest całkowicie anonimowy i dobrowolny. Odpowiedzi będą przetwarzane i analizowane wyłącznie jako zbiorcze dane, a wyniki ankiety pomogą we wdrożeniu odpowiednich działań antyprzemocowych, antydyskryminacyjnych, równościowych i edukacyjnych, które planujemy wypracować w najbliższej przyszłości.

dr hab. Beata Mak-Sobota
prof. ASP | WYDZIAŁ CERAMIKI I SZKŁA