Wywiad z Jacekiem Jarczewskim

Opublikowano 06 kwi 2008

Z artystą rozmawia Piotr Osowicz rzecznik prasowy ASP we Wrocławiu i dziennikarz Polskiego Radia Wrocław. Jest to fragment audycji radiowej.

Jacek Jarczewski Wydział Malarstwa i Rzeźby Katedra Malarstwa Architektonicznego i Multimediów Pracownia technologi malarstwa i technik malarskich Urodzony 24 sierpnia 1962 roku w Rawiczu. W latach 1983-88 studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych - obecnie Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu, na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby. Dyplom z wyróżnieniem z zakresu malarstwa sztalugowego i projektowania malarstwa w architekturze i urbanistyce uzyskał w pracowniach profesorów: Stanisława Ryszarda Kortyki i Mieczysława Zdanowicza. Od 1997 roku jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu; Katedry Malarstwa Architektonicznego i Multimediów. Od 2001 roku jest adiunktem w Pracowni Technologii Malarstwa i Technik Malarskich.