Przejdź do treści

Wystawa Przestrzeń wspólna w zespole pałacowo-parkowym w Goszczu

Opublikowano 21 cze 2023
and
Data
27 Maj — 30 cze 2023
Miejsce

Zespół pałacowo-parkowy w Goszczu

Plac Pałacowy
56-416 Goszcz

Zapraszamy na trwającą jeszcze do 30 czerwca wystawę pt. Przestrzeń wspólna w zespole pałacowo-parkowym w Goszczu koło Twardogóry.

Odzyskujący dawny blask zespół pałacowo-parkowy w Goszczu stał się miejscem spotkania twórców sztuk wizualnych. Wydarzenie zbiegło się z otwarciem platformy widokowej w pałacu będącym dolnośląską perłę baroku. Pragniemy zaproponować Państwu niezwykłą wystawę w przestrzeni o wyjątkowym znaczeniu dla sztuki i kultury tego regionu, w którym spotykają się autorzy wypowiadający się w różnych mediach i podejmujący temat działań pt. Przestrzeń wspólna.

Plakat do wystawy Przestrzeń wspólna

Wystawa znajduje się w Galerii dawnej przestrzeni stajni w skrzydle zespołu pałacowego oraz na terenie byłego ewangelickiego kościoła dworskiego i otoczenia.

Serdecznie zapraszają kuratorzy, Beata Fertała-Harlender i Marek Sienkiewicz.

Uczestnicy wystawy

Remigija Vaitkutė, Ute Deutz, Csaba Fürjesi, Marek Galbavý, Jozef Suchoža, Ivana Sláviková, Patrik Kovačovský, Vladimír Kovářík, Marcin Berdyszak, Tomasz Drewicz, Magda Grzybowska, Anna Maria Kramm, Christos Mandzios, Katarzyna Tretyn, Jarosław Hulbój, Karolina Jaklewicz, Marek Sienkiewicz, Beata Fertała-Harlender.

Pozostałe wydarzenia