Przejdź do treści

Wystartuj w BUMWRO 2022 – zapisy do 22 września

Komunikat
Opublikowano 09 wrz 2022
azg
BUMWRO

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią SARS-coV-2 na trasę wraca kolejna edycja Biegu Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu (BUMWRO). Otwarty dla wszystkich zainteresowanych BUMWRO 2022 jest częścią środowiskowej inauguracji roku akademickiego 2022/2023 Uczelni Wrocławia.

W ramach tegorocznej edycji BUMWRO przewidziano wiele klasyfikacji. Nie tylko klasyfikacje wiekowe (bez górnego limitu wieku) ale również jak co roku: mistrzostwa studentów UMW, mistrzostwa pracowników UMW i USK, mistrzostwa lekarzy czy fizjoterapeutów.
W mistrzostwach startują drużyny co najmniej 5-osobowe, a liczony jest łączny czas 5 najszybszych zawodników. Jako że w tym roku BUMWRO jest elementem obchodów wrocławskiej inauguracji roku akademickiego, zostały zaplanowane także mistrzostwa wrocławskich uczelni. Na tym jednak nie koniec. Po raz kolejny w ramach BUMWRO 2022 odbędzie się BUMkids. W tym przypadku dystanse są krótsze i zależą od wieku młodych biegaczy (400, 800 i 1200 m).
Aby podjąć biegowe wyzwanie, wystarczy zgłosić swój udział pod tym linkiem do 22 września 2022 r. oraz wnieść opłatę startową. 

— BUMWRO na dobre wpisał się do kalendarza imprez biegowych nie tylko w mieście, ale i regionie, a nawet w kraju. Bieg Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu to realny przejaw profilaktyki, promowania zdrowego stylu życia oraz aktywności fizycznej jako podstawowej profilaktyki chorób cywilizacyjnych, a równocześnie społecznej odpowiedzialności uczelni – mówi dr hab. Tomasz Zatoński, prof. UMW, prorektor ds. budowania relacji i współpracy z otoczeniem, a zarazem dyrektor BUMWRO. 
 

Pakiety startowe

Wysokość opłaty startowej w pakiecie podstawowym to 90 złotych. W ramach pakietu podstawowego uczestnicy biegu otrzymają drukowany, indywidualny numer startowy z chipem, odlewany medal pamiątkowy BUMWRO oraz wodę, którą zawodnik dostanie na mecie. Dla zainteresowanych organizatorzy przewidzieli również pakiet rozszerzony, który obejmuje dodatkowo koszulkę techniczną. Można z niego skorzystać za dopłatą (60 zł). 

Gdzie i kiedy?

BUMWRO 2022 rozpocznie się 1 października o godz. 9:50. Start i meta biegu tradycyjnie już znajdą się na terenie Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy ul. Borowskiej 213.

Przestrzeń dla wolontariuszy

Bieg Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu to także czas integracji społeczności akademickiej zarówno podczas samego wydarzenia, jak i na etapie jego organizacji.

Wolontariat przy BUMWRO 2022 będzie polegać na pełnieniu dyżurów w Biurze Biegu zlokalizowanym w Audytorium Jana Pawła II w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym przy ul. Borowskiej 213 w terminach:

29 września (czwartek) w godz. 15:00 - 18:00

30 września (piątek) w godz. 15:00 - 20:00

1 października (sobota) w godz. 7:00 - 15:00

Zainteresowanych podjęciem wolontariatu organizatorzy BUMWRO 2022 proszą o wypełnienie ankiety online pod tym linkiem.

Szczegółowe informacje 

Patronat nad BUMWRO 2022 objęło Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola. 

Więcej informacji na temat BUMWRO 2022, w tym regulamin biegu, można znaleźć na stronie Biegu Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

BUMWRO

Pozostałe aktualności