Przejdź do treści

Wyniki konkursu Emocje i siła kobiety – Frida Kahlo

Ogłoszenie
Opublikowano 17 kwi 2024
and

Miło nam poinformować, że konkurs Homla & Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu: Emocje i siła kobiety – Frida Kahlo został rozstrzygnięty.

Komisja konkursowa w składzie, której znaleźli się z ramienia firmy Homla  Pani Magdalena Guzik oraz Pani Paulina Grodzińska, a także z ramienia Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu – Rektor prof. Wojciech Pukocz, Dziekana Wydziału Malarstwa dr hab. Marta Borgosz oraz Kierowniczka Katedry Malarstwa dr Sonia Ruciak wytypowała następujących laureatów i laureatki:

  1. Nagroda główna  2000 zł: Sara Nowacka, Tribute to Frida 
  2. II Nagroda 1500 zł: Julita Walczak, Dziergająca
  3. III Nagroda  500 zł: Emilia Kapiec, The inside

Wyróżnienia   5 bonów podarunkowych do wykorzystania w sieci Homla, o wartości 200 zł:

  • Karolina Parys, Wnętrze inspirowane Fridą Kahlo
  • Julia Wasilko, Wyzwolone piękno
  • Julia Kochańska, Ja
  • Betina Szulc, Moc cierpienia
  • Karolina Burbano-Marek, Piękno rodzi się z bólu

Serdecznie gratulujemy!

Konkurs Homla

Uzasadnienie Komisji konkursowej

Nagroda główna: Sara Nowacka, Tribute to Frida
Praca będąca jednocześnie hołdem dla Fridy Khalo oraz siły współczesnej kobiety. Tajemnicza i symboliczna opowieść, którą każdy może odczytać na swój sposób i odnaleźć w niej własną historię. Urzeka i pociąga siłą wyrazu, umiejętnym operowaniem symbolami i mocą spojrzenia bohaterki.

II Nagroda: Julita Walczak, Dziergająca
Ponadczasowy portret kobiety żyjącej tu i teraz, tam i wtedy. Praca swobodnie nawiązująca do estetyki i symboliki obrazów Fridy Khalo, przefiltrowana przez współczesne doświadczenie i lokalną tożsamość.

III Nagroda: Emilia Kapiec, The inside
Mocny i wyrafinowany estetycznie portret everywoman. W tym uniwersalnym przedstawieniu bohaterki może odnaleźć się każda kobieta, podobnie jak w historii życia Fridy Khalo. Nie potrzeba wielu środków, aby zbudować pełną opowieść…

Wyróżnienie: Karolina Parys, Wnętrze inspirowane Fridą Kahlo
Projekt będący jednocześnie kobiecym centrum dowodzenia, pieśnią pochwalną dla meksykańskiej artystki, estetyczną epopeją na cześć kobiecego wnętrza – domowego i duchowego.

Wyróżnienie: Julia Wasilko, Wyzwolone piękno
Praca, w której zawiera się siła i subtelność, piękno i dzikość – atrybuty kobiecej natury, pokazane bez pokazywania kobiety. Symboliczna, narracyjna, wielowątkowa opowieść; rebus, szarada, wiersz… tylko dla wrażliwych.

Wyróżnienie: Julia Kochańska, Ja
Przejmujący portret współczesnej kobiety osadzony w najlepszej tradycji malarstwa. Nastrojowy, wieloznaczny, zapadający w pamięć.

Wyróżnienie: Betina Szulc, Moc cierpienia
Siła kobiecości zamknięta w malarskiej ekspresji cyfrowego medium. Miłość i bunt!

Wyróżnienie: Karolina Burbano-Marek, Piękno rodzi się z bólu
Prawdziwy i osobisty hołd złożony Fridzie Khalo, malarstwu i symbolizmowi. Wielowarstwowa opowieść dla wrażliwych i spostrzegawczych.

Pozostałe aktualności