Wrocławskie Targi Dobrych Książek 2022 z „naszym” znakiem

Opublikowano 29 lis 2022
im

Z inicjatywy Wrocławskich Targów Dobrych Książek na Wydziale Grafiki i Sztuki Mediów w Katedrze Projektowania Graficznego odbył się wewnętrzny konkurs na znak tegorocznej, jubileuszowej, bo 30. edycji Targów, który pojawi się na pieczątkach.

W zdarzeniu pośredniczyła przewodnicząca jury Nagród Edytorskich Pióra Fredry i Dobrych Stron, dr Anita Wincencjusz-Patyna, koordynowała je dr hab. Magdalena Wosik, profesora ASP. Konkurs został rozstrzygnięty 21.11.2022 w głosowaniu komisji składającej się z przedstawicieli Targów oraz naszej Uczelni. Wzięło w nim udział 20 projektów. Wszystkie zostaną zaprezentowane w Hali Stulecia w trakcie trwania Targów. Wrocławskie Targi Dobrych Książek odbędą się w Hali Stulecia w dniach 1-4.12.2022.

Wernisaż wystawy pokonkursowej odbędzie się w piątek, 02.12. o godz. 16.00 w Hali Stulecia, stoisko nr 106. Serdecznie zapraszamy!

1. miejsce - zajęła Paula Jałowiecka (2. rok Grafiki, studentka studiów niestacjonarnych).

I miejsce Paula Jałowiecka

2. miejsce zajęła Agnieszka Kot (3. rok Grafiki, studentka studiów niestacjonarnych). Oba projekty powstały w ramach przedmiotów Typografia oraz Formy Wydawnicze prowadzonych przez dr. hab. Andrzeja Moczydłowskiego, profesora ASP z Pracowni Projektowania Pisma i Form Wydawniczych.

Exlibris II miejsce Agnieszka Kot

3. miejsce zajęła Julia Boruta (3. rok Grafiki, studentka studia stacjonarne) – projekt powstał w ramach przedmiotu Projektowanie Graficzne prowadzonego przez as. Macieja Majchrzaka i as. Iwonę Matkowską z Pracowni Projektowania Pisma i Form Wydawniczych.

Exlibris III miejsce Julia Boruta