Przejdź do treści

Wrocławska Szkoła Grafiki

Ogłoszenie
Opublikowano 11 wrz 2023
and

„Wrocławska Szkoła Grafiki” – takim hasłem od 2009 r. firmują swe wspólne prezentacje twórcy związani z Katedrą Grafiki Artystycznej, wchodzącą w skład Wydziału Grafiki i Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Artyści o różnych osobowościach, prezentujący różne postawy twórcze, przez lata wspólnych działań doprowadzili do powstania swego rodzaju marki. Ewoluuje ona w czasie, nadążając za zmianami zachodzącymi w świecie grafiki artystycznej i w sztuce poszczególnych członków grupy.*  

Kolejną jej odsłonę prezentujemy w 2023 r. w Muzeum Sztuki Hondge w Tianjin. Organizatorem wystawy jest Wydział Grafiki w Szkole Sztuk Plastycznych na Akademi Sztuk Pięknych w Tianjin w Chinach. Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się 12 września 2023 o 14.00. 

Wrocławska Szkoła Grafiki

Artyści biorący udział w wystawie: Ioannis Anastasiou, Patrycja Chrzanowska, Majka Dokudowicz, Zuzanna Dyrda, Paweł Frąckiewicz, Agata Gertchen, Mariusz Gorzelak, Aleksandra Janik, Anna Janusz-Strzyż, Anna Juchnowicz, Anna Kodź, Marta Kubiak, Wojciech Kołacz, Marta Lech, Sebastian Łubiński, Christopher Nowicki, Justyna Patecka-Lasek, Paweł Puzio, Jacek Szewczyk, Przemysław Tyszkiewicz, Małgorzata ET BER Warlikowska.


*Dorota Miłkowska

Pozostałe aktualności