„Wrocławska Szkoła Grafiki”.....

Opublikowano 10 kwi 2009

to tytuł wystawy przygotowanej przez naszą uczelnię, która prezentowana będzie w trzech galeriach: The Pieńków Galery w Knoxville (Tennessee), The Rowe Galery w Charlotte (Noth Karolina), oraz w Koscielak Galery w Chicago (Illinois).

Zasadniczą jej część stanowią prace wykładowców Katedry Grafiki Warsztatowej. Ich reprodukcje oraz biografie autorów znalazły się w drugiej części katalogu. Część pierwsza publikacji jest natomiast efektem refleksji, towarzyszącej przygotowaniu wystawy. Autorzy zamieszczonych w niej tekstów: Andrzej Kostołowski – krytyk i teoretyk sztuki oraz prof. Andrzej Basaj – artysta grafik, jeden z czołowych twórców Wrocławskiej Szkoły Grafiki, spróbowali spojrzeć na nią w szerszym kontekście, jako na zjawisko, na które od ponad 60 lat składają się dokonania wielu wyjątkowych osobowości. Red. Dorota Miłkowska Publikacja zrealizowana przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.