Przejdź do treści

Wrocław Off Gallery Weekend

Ogłoszenie
Opublikowano 22 lis 2023
and
Wrocław Off Gallery Weekend

Wrocław Off Gallery Weekend to oddolne wydarzenie prezentujące wrocławskie niezależne inicjatywy artystyczne: galerie, kolektywy, pracownie.

Jest ono okazją do pokazania różnorodnych postaw i strategii nakierowanych na działania nieformalne, eksperymentujące z formatami artystyczno-wystawienniczymi, a przede wszystkim wytwarzające i utrzymujące środowiskowe relacje. Inicjatywa skupia miejsca i grupy funkcjonujące z własnej potrzeby i na własnych zasadach – pozbawione afiliacji instytucjonalnych. Stanowią one ważny element współtworzący kulturowy zasób miasta, uzupełniając luki na mapie i w systemie, będąc jednocześnie wciąż poza nim.

Zapraszamy do wrocławskich galerii i pracowni już w najbliższy weekend, 24–26 listopada 2023 r.

Wrocław Off Gallery Weekend

Identyfikacja wizualna tegorocznej edycji Wrocław Off Gallery Weekend bazuje na motywie chwastów. Postrzegane najczęściej jako niechciane, nam jawią się jako coś nieprzewidzianego, silnego i trudnego do skontrolowania w systemie. Jednocześnie często pozostają niezbędne do przetrwania, zbudowania różnorodności czy anektowania opuszczonych miejsc. Skupiamy się na pozytywnych właściwościach chwastów – leczniczych (a czasem trujących), podnoszących walory krajobrazowe, a także na akumulacji substancji odżywczych czy wspieraniu innych gatunków.
Czasem jesteśmy gatunkiem zagrożonym, innym razem – pożądanym, zdarza się też, że już wymarłym, bo taki jest cykl offowych instytucji.

Podczas listopadowego weekendu odbędzie się seria wernisaży oraz oprowadzań po wystawach, a także działania towarzyszące – performansy i koncerty, spotkania towarzyskie i sieciujące. Będzie to też okazja do odwiedzenia pracowni artystycznych.

W wydarzeniu udział biorą:
galerie: Galeria u Agatki, Galeria u Kosałki, Galeria Winda, Galeria Nicponiej, Kościół Nihilistów, Muzeum w podziemiu, NOWY ZŁOTY, Serwis – Galeria Pracownia
oraz pracownie artystyczne: Hutmen (ul. Grabiszyńska 241), Dawna Wrocławska Drukarnia Naukowa PAN (ul. Lelewela 4), Pałacyk (ul. Powstańców Śląskich 22)

Więcej informacji: FB i Instagram
Identyfikacja wizualna: Kinga Gralak, Kacper Wiatrak

Do pobrania

Program | Wrocław Off Gallery Weekend
pdf, 2.81 MB
Program | Wrocław Off Gallery Weekend

Pozostałe aktualności