Przejdź do treści

Wolność - jestem u siebie

Konkurs
Opublikowano 05 sie 2022
and

Już po raz ósmy, Centrum Kultury Agora zaprasza do udziału w ogólnopolskim konkursie graficznym na niebanalną i odważną interpretację słowa WOLNOŚĆ. Tym razem chcemy skłonić uczestników do refleksji w kontekście asymilacji kulturowej.

Od wielu lat obserwujemy coraz większe zainteresowanie Polską, nie tylko w kontekście turystyki, ale także miejsca do życia, do czasowego lub stałego zamieszkania. Szczególnie duże miasta oferują obcokrajowcom m.in. stanowiska pracy, szeroką gamę kierunków na wyższych uczelniach. Staramy się, aby Polska była postrzegana jako kraj wielokulturowy, a polskie społeczeństwo tolerancyjne i świadome naturalnego procesu otwierania się na inne kultury. Zależy nam, aby goście czuli się w naszym kraju dobrze i bezpiecznie. Tytuł konkursu prowokuje do przemyśleń i oceny, czy każdy może czuć się w Polsce swobodnie? Czy jesteśmy otwarci na inne kultury i zwyczaje? Czy wszyscy, bez względu na pochodzenie, możemy jednoznacznie przyznać, że czujemy się wolni i jesteśmy „u siebie"?

Czekamy na prace odważne i świeże, w których odnajdziemy Waszą interpretację WOLNOŚCI w kontekście tożsamości społecznej oraz przynależności do grupy i identyfikacji z nią. Do udziału w konkursie zachęcamy amatorów i profesjonalistów, od 16 roku życia, zajmujących się  projektowaniem grafiki cyfrowej i warsztatowej.

Na autorów czekają nagrody finansowe w wysokości 1000 zł, 1500 zł i 2000 zł. Najlepsze prace zostaną zaprezentowane podczas wystawy pokonkursowej – 11 listopada  2022 w galerii Centrum Kultury Agora.

Termin nadsyłania prac: 28 października 2022

Grafika promująca konkurs Wolność - jestem u siebie: Katarzyna Panek

>> Szczegóły <<

Pozostałe aktualności