Warsztaty z Peterem Burem

Opublikowano 28 kwi 2022
im

Peter przyjechał do Wrocławia na zaproszenie Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu i Fundacji Kinomural. W dniach 21-26 kwietnia poprowadził otwarty wykład dla studentów p.t. "Site specific installation" oraz trzydniowe warsztaty skoncentrowane na projektowaniu projekcji multimedialnych w specyficznych warunkach. W warsztatach brało udział 10 studentów Wydziału Grafiki i Sztuki Mediów, którzy we wtorkowy wieczór wypełnili 6 piętro budynku przy Traugutta projekcjami wizualnymi i muzyką.

Peter Burr jako artysta mistrzowsko gra animacją komputerową, kreuje obrazy i środowiska funkcjonujące na granicy abstrakcji i figuratywizmu. W swojej praktyce często korzysta z narzędzi przemysłu gier wideo, tworząc wciągające filmowe dzieła sztuki. Jego prace pokazywane były przez takie instytucje jak Dokumenta 14 w Atenach, MoMA w Nowym Jorku czy Barbican Center w Londynie. Jako Hooliganship – pod szyldem własnej marki Cartune Xprez – wyprodukował setki wystaw multimedialnych i objazdowych programów prezentujących dokonania amerykańskiej i europejskiej eksperymentalnej animacji.

Wydarzenia z udziałem artysty odbywają się w ramach projektu „Umiędzynarodowienie kształcenia, kompetentna kadra i nowoczesne zarządzanie gwarancją jakości i międzynarodowej obecności Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Dokumentacja fotograficzna: Kinomural, Michał Bednarski, Maciek Bączyk, Aga Jarząb