Warsztaty artystyczne dla osób z niepełnosprawnością z Cafe Równik

Opublikowano 26 kwi 2023
im

W dniu 22 kwietnia Studenci naszej Akademii, dzięki uprzejmości Władz Uczelni, zorganizowali i przeprowadzili warsztaty artystyczne dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, na co dzień pracujących w kawiarni Café Równik we Wrocławiu. Pomysłodawcą warsztatów był Pan Iwo Szenk student I roku kierunku Wzornictwo działający również w Fundacji Młodzi dla Wrocławia. Do tej zacnej inicjatywy dołączyły się Panie: Paulina Mucha studentka kierunku Sztuka i wzornictwo ceramiki II rok oraz Weronika Dyrka studentka kierunku Sztuka mediów w zakresie Fotografii i Multimediów rok II, studia II stopnia.

Warsztaty miały na celu ćwiczenie podstawowych procesów poznawczych takich jak: uwaga, skupienie, wyobraźnia, myślenie przestrzenne, które u osób z tą formą niepełnosprawności są, w pewnym stopniu, zaburzone. Drugim walorem tego typu aktywność jest możliwość wyciszenia, poznania swoich możliwości oraz nabycie nowych, ciekawych umiejętności, jak i samo odprężenie. Dość dobrze działająca w dzisiejszych czasach arteterapia, pokazuje jak wiele pozytywów niesie to dla osób z niepełnosprawnością. Chcemy aby dzięki artystycznemu treningowi uczestnicy mogli nabywać nowe umiejętności pozwalające lepiej radzić sobie z problemami życia codziennego, coraz szybciej usamodzielniać się jak i finalnie móc wejść na rynek pracy.

Projekt był finansowany z dotacji podmiotowej przeznaczonej na zadania związane z zapewnieniem osobom niepełnosprawnym warunków do pełnego udziału w procesie przyjmowania na studia, do szkół doktorskich, kształceniu na studiach i w szkołach doktorskich lub prowadzeniu działalności naukowej.

Bardzo dziękujemy również za zaangażowanie

Samorządowi Studenckiemu: Aleksandrze Reutowicz, Martynie Kasprzak, Sarze Iwanowskiej

Działowi Organizacji Studiów: dr Monice Łukasik - Duszyńskiej, Pani Kierownik mgr Małgorzacie Szumiejko

Pani Kamili Kaźmierczak z Działu Zamówień Publicznych za sprawną logistykę oraz dr Patrykowi Knapczykowi z Katedry Wzornictwa