Przejdź do treści

 „Umilacze czasu” w Przylądku Nadziei

Fotorelacja
Opublikowano 10 cze 2024
azg
Umilacze czasu_Przylądek Nadziei

Kolejny semestr współpracy z Fundacją Cancer Fighters w ramach projektu „Umilacze czasu” w Przylądku Nadziei za nami.

Dzięki tej inicjatywie dzieci i młodzież przebywające na leczeniu w Przylądku Nadziei miały okazję uczestniczyć w różnorodnych warsztatach i zajęciach, które pomagały im zapomnieć o codziennych troskach i wypełniały ich czas radością oraz twórczymi działaniami.

Chciałabym serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w projekt oraz prowadzącym warsztaty: Marcie Borgosz, Soni Ruciak, Marcelinie Groń, Iwonie Matkowskiej, Markowi Ruszkiewiczowi, Rolandowi Grabkowskiemu, Annie Bujak i Wojciechowi Małkowi oraz Samorządowi Studenckiemu i studentom: Aureli Wojtynek, Dagmarze Dalekiej, Helenie Nowakowskiej, Oliwi Tomaszewskiej, Kindze Melce. Ich zaangażowanie, pasja i profesjonalizm sprawiły, że zajęcia były nie tylko ciekawe, ale przede wszystkim dostosowane do potrzeb i zainteresowań młodych uczestników.

Dziękuję również Pani Prof. Urszuli Smazie-Gralak i Mariannie Sysce, prowadzącym Pracownię Projektowania Ubioru Kreacyjnego w Katedrze Scenografii, oraz dr Marcie Kubiak, prowadzącej Pracownię Serigrafii w Katedrze Grafiki Artystycznej, za przygotowanie podarunków na Dzień Dziecka dla podopiecznych Fundacji. Ich wsparcie oraz kreatywność przyczyniły się do powstania wyjątkowych i niepowtarzalnych upominków, które sprawiły dzieciom ogromną radość.

W Pracowni Projektowania Ubioru Kreacyjnego powstało ponad 100 przytulanek, w których tworzeniu brali udział studenci i absolwenci Akademii Sztuk Pięknych: Gabriela Kruk, Kinga Melka, Adrianna Duda, Ewa Kozarowa, Julia Duda, Paulina Ryżyk, Maja Iwanek, Ewa Sańpruch oraz wolontariusze. Każda przytulanka była wyjątkowa i wykonana z dbałością o najdrobniejsze szczegóły, co nadawało im niepowtarzalny charakter.

W Pracowni Serigrafii przygotowano nadruki na poduszki, które również trafiły do podopiecznych Fundacji. Proces tworzenia nadruków był okazją do nauki i eksperymentowania z techniką serigrafii, a także do wyrażenia swoich emocji i pomysłów poprzez sztukę.

Projekt „Umilacze czasu” jest nie tylko formą wsparcia dla dzieci chorych na nowotwory, ale również świetną okazją do integracji społeczności akademickiej z działaniami na rzecz innych. Dzieci, które uczestniczyły w warsztatach, miały szansę na chwilę oderwać się od trudów choroby i zanurzyć się w świat kreatywności, co niewątpliwie miało pozytywny wpływ na ich samopoczucie.

Dr hab. Marta Płonka
Koordynatorka Projektu „Umilacze czas”

Pozostałe aktualności