Przejdź do treści

TURN

Ogłoszenie
Opublikowano 11 lip 2019

Zapraszamy na wernisaż, który odbędzie się w piątek 12 czerwca o godz. 18:00 w Galerii NEON.

Serdecznie zapraszamy na wyjątkową wystawę ukazującą dotychczasowe efekty polskiej edycji projektu, będącą jednocześnie kontynuacją warsztatów i przeniesieniem ich w przestrzeń wystawienniczą. Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek 12 lipca o godzinie 18:00 w Galerii Neon w Centrum Sztuk Użytkowych i Centrum Innowacyjności przy ulicy Traugutta 19/21. Otwarte dla publiczności warsztaty potrwają do 15.07.2019 r.

***

TURN to projekt artystyczny, którego celem jest integracja ludzi wywodzących się z różnych środowisk i kultur. To próba odnalezienia wspólnego, uniwersalnego języka, który opisze indywidualne doświadczenia poszczególnych jednostek i za pomocą interaktywnych warsztatów artystycznych połączy je w spójną opowieść.

TURN rozpoczął się w 2015 roku z inicjatywy japońskich artystów związanych z Tokyo University of the Arts i był dotychczas realizowany w Brazylii, Argentynie i Ekwadorze. Polska odsłona jest pierwszą edycją europejską, będącą jednocześnie zwieńczeniem projektu, który ostatecznie zostanie podsumowany w trakcie sympozjum towarzyszącego XXXII Letnim Igrzyskom Olimpijskim i Paraolimpijskim 2020 w Tokio.

W projekcie TURN in Poland, realizowanym przy współpracy ASP we Wrocławiu i Tokijskiego Uniwersytetu Sztuki, udział wzięli artyści reprezentujący obie uczelnie oraz seniorzy zrzeszeni we wrocławskich instytucjach działających na rzecz integracji społecznej.


zamieśćiła AZG

Pliki do pobrania

TURN説明バナー (1).pdf
pdf, 5.61 MB
TURN説明バナー (1).pdf

Więcej informacji o projekcie

Pozostałe aktualności