Trzytomowa publikacja z okazji dwudziestopięciolecia Wydziału Grafiki i Sztuki Mediów

Opublikowano 25 lut 2022
im
Publikacja XXV-lecia WGiSZM

Z okazji dwudziestopięciolecia Wydziału Grafiki i Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu powstała trzytomowa publikacja. Każdy z tomów funkcjonuje samodzielnie, a razem prezentują przekrój aktualnych postaw twórczych pracowników Wydziału. Wstęp do każdego z albumów stanowi tekst o początkach Wydziału autorstwa dr Doroty Miłkowskiej.

Tom poświęcony Katedrze Projektowania Graficznego nosi tytuł Wspólnota różnorodności. Tom Katedry Sztuki Mediów jest zatytułowany Bez ram, a tom Katedry Grafiki Artystycznej można znaleźć pod tytułem Wrocławska Szkoła Grafiki ’21.

We wstępie Dziekana Wydziału Grafiki i Sztuki Mediów dra hab. Marka Grzyba czytamy:

„Ćwierć wieku to czas w życiu społeczności, który nie nastraja jeszcze do oglądania się do tyłu, na minione dokonania. To rodzaj przystanku w drodze – miejsce, z którego możemy spojrzeć, gdzie jesteśmy i dokąd zmierzamy.”

Na stronach redakcyjnych znajdują się kody QR odsyłające do jubileuszowej aplikacji. Nad wydaniem publikacji pracował, pod kierownictwem Dziekana Wydziału Grafiki i Sztuki Mediów dra hab. Marka Grzyba, zespół w składzie:
Wiesław Gołuch – redaktor tomu Bez ram
Dorota Miłkowska – redaktorka tomu Wrocławska Szkoła Grafiki ’21, autorka tekstu naukowego o początkach Wydziału, redaktorka naukowa pozostałych tekstów
Tomasz Pietrek – redaktor tomu Wspólnota różnorodności
Jacek Kotowicz – skład i łamanie tomu Wrocławska Szkoła Grafiki ’21
Iwona Matkowska – projekt okładek wszystkich tomów, skład i łamanie tomu Wspólnota różnorodności
Maciej Majchrzak – koordynator projektu, projekt layoutu serii, skład i łamanie tomu Bez ram
Jerzy Buława – przygotowanie fotografii do druku

Publikacja została sfinansowana z funduszy Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.