Tak było na spotkaniu 18 marca z Joanna Rajkowską w Entropii.

Opublikowano 19 mar 2008

Spotkanie zorganizowało Koło Naukowe "Forma" przy Katedrze Rzeźby we współpracy z Galerią Entropia. Fotorelacja : Karolina Freino.

Było to pierwsze spotkanie z nowego cyklu Szczyt Formy. Szczyt Formy to cykl otwartych spotkań autorskich z artystami młodego i średniego pokolenia zajmującymi się szeroko pojętymi działaniami przestrzennymi [począwszy od rzeźby, poprzez instalacje, aż do działań perfomatywnych czy interwencji w przestrzeni publicznej]. Cykl ten to wspólna inicjatywa Koła Naukowego Forma przy Katedrze Rzeźby ASP we Wrocławiu oraz Galerii Entropia i ma eksperymentalny charakter spotkań/konfrontacji uznanych artystów ze studentami. Uczestniczyli oni w tworzeniu listy gości, a dyskusje będą moderowane przez członków studenckiego koła naukowego. Spotkania pomyślane są jako autorskie prezentacje dające artystom możliwość bezpośredniej prezentacji swojej sztuki bez żadnej mediacji, studentom zaś / i reszcie publiczności] osobistego kontaktu z artystami, a także zapoznania się z żywym procesem twórczym czy problemami istnienia na współczesnym rynku sztuki. Koordynatorem cyklu jest Karolina Freino.