Przejdź do treści

Szkło i Głos w ramach Weneckiego Tygodnia Szkła 2023

Opublikowano 07 wrz 2023
and
Data
13 wrz 2023
godz. 18:00
Miejsce

Scala Contarini del Bovolo

Wenecja

The Venice Glass Week to międzynarodowy festiwal organizowany od 2017 roku w celu świętowania, wspierania i promowania sztuki szkła, z której Wenecja słynie na całym świecie od ponad 1000 lat. Siódma edycja TVGW odbędzie się w dniach 9–17 września 2023 r.

W tym roku Związek Artystów Szkła zaprezentuje performens Szkło i Głos w środę 13 września o 18:00 w Scala Contarini del Bovolo. Spektakl muzyczny oparty jest na szklanych rzeźbach przekształconych na instrumenty muzyczne oraz na naszym głosie – oddechu i dźwięku. Jest to hołd złożony naszym poprzednikom, którzy dosłownie całym tchnieniem ukształtowali dzisiejszą twórczość artystów szkła. Jako artyści szkła w Polsce mamy swoją historię i chcemy, aby nasze niematerialne dziedzictwo pozostało także w naszych następcach. Medium jakim jest szkło, jest dla nas nośnikiem naszych emocji, doświadczeń, ale też ciężkiej pracy i codziennych zmagań artysty.

Szkło i Głos w ramach Weneckiego Tygodnia Szkła 2023!
Szkło i Głos w ramach Weneckiego Tygodnia Szkła 2023!

Spektakl dla odbiorcy jest wyzwaniem do zmierzenia się z niekonwencjonalną percepcją sztuki i designu szkła w przestrzeni scenicznej. Odchodzi od tradycyjnego rozumienia wyrobu szklanego, stawia pytania o granicę pomiędzy tym, co jest rzeźbą, a tym, co jest jedynie rekwizytem/instrumentem, czy też efemeryczną przestrzenią w rękach artysty. Dokonuje reinterpretacji terminu opisującego dzieło i jego twórcę, który wraz z przedmiotem przenika w ruchu, emitując dźwięk, głos czy gest.

Więcej informacji o festiwalu można znaleźć na >> stronie <<

Adam Kaźmierczak
<p>Adam Kaźmierczak</p>
Katarzyna Krej
<p>Katarzyna Krej</p>
Marzena Wilk
<p>Marzena Wilk</p>
Natalia Komorowska
<p>Natalia Komorowska</p>
Jarosław Kozioł
<p>Jarosław Kozioł</p>
Katarzyna Harasym
<p>Katarzyna Harasym</p>
Sebastian Pietkiewicz
<p>Sebastian Pietkiewicz</p>

Obiekty muzyczne przygotowali: Natalia Komorowska, Jarosław Kozioł, Katarzyna Krej, Katarzyna Harasym, Katarzyna Gemborys, Sebastian Pietkiewicz, Monika Tatiana Idzikowska, Andrzej Kałucki, Adam Kazmierczak, Marzena Wilk, Grzegorz Bibro.

Artyści występujący: Natalia Komorowska, Jarosław Kozioł, Katarzyna Krej, Monika Tatiana Idzikowska, Andrzej Kałucki, Adam Kaźmierczak, Marzena Wilk.

Kurator i projekt graficzny: Natalia Komorowska
Koordynator: Katarzyna Krej
Muzyka: Julian Krej
e-katalog: Jarosław Kozioł i Katarzyna Gemborys
Koordynacja promocji w mediach społecznościowych: Adam Kaźmierczak i Natalia Komorowska

Patronat honorowy Rektora Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu – prof. Wojciecha Pukocza

Patronat:
Katedra Mediacji Sztuki Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu
Fundacja Fly with Art
Galeria BB
Centrum Kultury w Szklarskiej Porębie MOKSIAL
Instytut Łuksiewicza

Patronat medialny:
ArtsArtinfo.pl
Magazyn Format
Magazyn Szkło i ceramika
lubię ładnie
PLN DESIGN


ZWIĄZEK ARTYSTÓW SZKŁA – utworzony został w 2008 roku przez artystów we Wrocławiu z siedzibą w Akademii Sztuk Pięknych Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Celem ZAS jest propagowanie sztuki szkła. Poprzez wspólne wydarzenia zachowujemy niematerialne dziedzictwo Polski jakim jest sztuka szkła oraz promujemy polską kulturę w kraju i za granicą. Funkcję prezesa Stowarzyszenia pełni Natalia Komorowska, wiceprezesami są: Katarzyna Krej, Jarosław Kozioł i Katarzyna Gemborys.

Pozostałe wydarzenia