Szklana Witryna – konkurs dla studentów i absolwentów ASP we Wrocławiu

Opublikowano 15 wrz 2022
and

Studenci/-tki i Absolwenci/-tki ASP we Wrocławiu ogłaszamy dodatkowy/ jesienny nabór do Szklanej Witryny. Zapraszamy do udziału i czekamy na zgłoszenia.

Szklana Witryna

Konkurs dla studentów i absolwentów Akademii Sztuk Pięknych E. Gepperta we Wrocławiu na zaprojektowanie i wykonanie witryny sklepowej. Podstawowym materiałem dla realizacji projektu jest szkło. Autor najciekawszej i najbardziej oryginalnej realizacji zostanie nagrodę specjalną w formie wystawy indywidualnej w Galerii BB. Konkurs „Szklana Witryna” jest realizowany w ramach każdej edycji Europejskiego Festiwalu Szkła „Play with Glass” we Wrocławiu. W 2022 roku odbędzie się po raz ósmy.

Plakat do konkursu Szklana witryna 2022

Zgłoszenia

Zgłoszenie udziału w konkursie należy wysłać do dnia 11.10.2022, godz. 23:59 na adres:

szklanawitryna.egf@gmail.com

Zgłoszenie musi zawierać:

1. Nazwę i adres lokalu znajdującego się na obszarze Starego Miasta, kontakt do właściciela/ managera lokalu.

2. Potwierdzenie zgody właściciela /managera lokalu na udział w projekcie „Szklana Witryna” oraz na przetwarzanie danych zgodnie z zasadami RODO – druk w załączniku.

3. Przesłanie biogramu według wzoru dosłanego przez koordynatora projektu oraz projektu witryny – do dnia 11.10. 2022, godz. 23:59,

4. Przesłanie opisu i zdjęć dokumentujących zrealizowany projekt – do dnia 16.10. 2022,

godz. 23:59,

Projekt „Szklana Witryna” można realizować indywidualnie lub w zespołach dwuosobowych.

Rozstrzygnięcie konkursu

17 października 2022, w czasie oficjalnego otwarcia wystawy głównej 8. edycji Europejskiego Festiwalu Szkła „Play with Glass” we Wrocławiu w Sali Sesyjnej na Dworcu Wrocław Główny, Rektor ASP we Wrocławiu, prof. Wojciech Pukocz, wręczy nagrody zwycięzcom konkursu „Szklana Witryna” z wiosennego naboru, oraz odbędzie się przyznanie dodatkowej nagrody dla najciekawszej realizacji w konkursie, w formie wystawy indywidualnej w Galerii BB.

1. Przyjmowanie zgłoszeń – do dnia 11.10.2022.
  2. Przesłanie biogramu oraz wykonanie witryny – do dnia 11.10.2022.
  3. Przesłanie dokumentacji i opisu witryny – do dnia 14.10.2022.
  4. Prezentacja „Szklanych Witryn” – 17–21.10.2022 w czasie „spaceru” Szklanym Szlakiem.
  5. Przyznanie Nagrody Rektora ASP we Wrocławiu i Nagrody Specjalnej (w formie wystawy indywidualnej w Galerii BB) podczas otwarcia głównej wystawy EGF 2022 we Wrocławiu – 17.10.2022.

Odpowiedzialność:

Uczestnik projektu ponosi odpowiedzialność za wszelkie szkody dokonane w miejscu realizacji projektu witryny. Zalecamy wykupienie ubezpieczenia OC w życiu prywatnym – koszt 20–40 zł / rok w zależności od kwoty ubezpieczenia i ubezpieczyciela.

Koordynator projektu: Natalia Komorowska
Współpraca: Małgorzata Mitka