Przejdź do treści

Szelest wyobraźni

Opublikowano 18 gru 2023
and
Data
8 — 31 gru 2023
czwartek–sobota: 18:30–20:30 | niedziela: 15:00–20:00
Miejsce

Bulvary 

Księcia Witolda 11
pawilon na parterze, nr 4
Wrocław

 

Zapraszamy na wystawę Darii Alicji Kowalewskiej pt. Szelest wyobraźni, którą zobaczyć można do końca grudnia w Bulvarach.

Motyw ogrodu jako efemeryczna przestrzeń. Wystawa jest podsumowaniem cyklu będącego rozwinięciem motywu ulotności w kontekście działania natury.

Szelest wyobraźni, wystawa Darii Alicji Kowalewskiej

Natura, jako znamienny nośnik istnienia życia jest częścią przestrzeni, dzięki której można określić rzeczywistość. Znajdujemy w niej często odzwierciedlenie emocji i stanów, które doświadczmy. Możemy też myśleć o tym jako o pierwotnym stanie istnienia lub też jako jedynym właściwym równoważnym czynnikiem mówiącym o stanie danej rzeczy. Jest to pasmo działających procesów. Koniec, jest pewnym stanem pustki, gdzie coś już wcześniej miało miejsce. Mimo to zawsze w efekcie pozostaje, nawet ślad, będący jedynie skojarzeniem. Każdy dzień zostawia po sobie wspomnienia, czas ma wpływ na wszystkie procesy życia. Światło i cień decydują o wartościach odbieranej przez nas rzeczywistości. Te dwa powiązane ze sobą znaczenia składają się w symbolikę cyklu, przemijania i granic przestrzeni. Pejzaż jako odrealniona rzeczywistość przedstawia tajemniczą, rozdmuchaną przez wiatr materię, skomplikowane elementy nagromadzone w centrum, nieregularne części, jakby szczątki.

Pozostałe wydarzenia