Święto Wrocławia 2022

Opublikowano 11 Maj 2022
im

25, 26, 28 kwietnia 2022 r. w Katedrze Projektowania Graficznego odbyły się warsztaty plakatu z wrocławskim grafikiem i ilustratorem Pawłem Mildnerem. Efektem tych 3 dniowych spotkań były prace inspirowane Wrocławiem, mające na celu wyłonienie oficjalnego plakatu tegorocznego Święta Wrocławia 2022.

Po przeprowadzeniu warsztatu i zebraniu wszystkich prac konkursowych w dniu 10.05.2022 r. komisja konkursowa, powołana do oceny projektów plakatów w składzie:

1.  Dorota Ciastek – Zastępca Dyrektora Wydziału Kultury Urzędu Miejskiego Wrocławia
  2.  Wioletta Biernacka – przedstawicielka Wydziału Kultury Urzędu Miejskiego Wrocławia
  3.  dr hab. Tomasz Broda, prof. ASP – ASP we Wrocławiu
  4.  dr hab. Magdalena Wosik, prof. ASP – ASP we Wrocławiu
  5.  dr Michał Matoszko – ASP we Wrocławiu
  6.  dr hab. Tomasz Pietrek, prof. ASP – ASP we Wrocławiu
  7.  mgr Iwona Matkowska, as. – ASP we Wrocławiu
  8.  mgr Marek Rybicki, as. – ASP we Wrocławiu
  9.  Aleksandra Zaczek-Gbiorczy – Kierowniczka Działu Współpracy Międzynarodowej i Promocji ASP we Wrocławiu

zdecydowała o przyznaniu nagród:

I nagroda – 2000 zł – Wojciech Dąbrowski
II nagroda – 1200 zł – Bartosz Żuber
III nagroda – 800 zł – Aleksandra Durska
Wyróżnienie honorowe: Jan Kowalski, Maciej Bykowski

Prace zwycięskie i konkursowe zostaną zaprezentowane na wystawie, którą będzie można obejrzeć na
ul. Kuźniczej od 17 do 30 czerwca 2022 r..

Dziękujemy wszystkim uczestnikom warsztatu. Gratulujemy laureatom!!!