Summer Art and Design School 2023

Opublikowano 07 wrz 2023
im

W dniach 2-22 lipca 2023 na ASP mieliśmy zaszczyt gościć studentów z Kyung Hee University College of Art & Design, którzy przyjechali do nas w ramach Summer Art & Design School 2023. Wydarzenie jest kontynuacją wieloletniej współpracy pomiędzy dwiema uczelniami.

Nasza uczelnia gościła 24 studentów oraz Profesora Seung Woog Kima, oferując im zajęcia z rysunku, ceramiki oraz języka angielskiego, a po zajęciach – oprowadzanie po wrocławskich muzeach. W weekendy, studenci wyjechali na wycieczkę po Pradze, a także do Bolesławca, gdzie wzięli udział w warsztatach ceramicznych organizowanych przez Manufakturę. Pod koniec wydarzenia, odbyła się wystawa prac stworzonych podczas Szkoły Letniej, wraz z wernisażem, podczas którego studenci otrzymali certyfikaty oraz wykonane przez nich talerze z Bolesławca.