Sukces naszej studentki w konkursie Francisco Manttecón 2022

Opublikowano 14 lip 2022
im

Tegoroczna absolwentka projektowania graficznego I stopnia, Maria Nolepa, finalistka i zdobywczyni II nagrody w Międzynarodowym Biennale Terras Gauda - Konkurs Francisco Manttecón 2022, ma na swoim koncie kolejny sukces.

Finaliści, czterdzieści osiem osób – w tym Maria, zobowiązani byli wziąć udział w wewnętrznym konkursie na projekt plakatu promujący 12. i 13. Sesję Dni Otwartych Galicyjskich Szlaków Winnych. Do zdobycia były ex aequo dwa zwycięskie miejsca. Na posiedzeniu jury dnia 30.06.22. został wybrany plakat Marii. Partnerem akcji jest Biuro Turystyki Galicyjskiej we współpracy z Galicyjskim Stowarzyszeniem Szlaków Wina: Monterrei, O Ribeiro, Rías Baixas, Ribeira Sacra oraz Valdeorras i ma przyczyniać się do rozwoju turystyki w tych pięciu winiarskich regionach Galicji.

Maria Nolepa obroniła dyplom licencjacki 8 lipca tego roku. Przygotowała go pod kierunkiem dra hab. Andrzeja Moczydłowskiego i dr hab. Mai Wolińskiej. Dyplom obejmował realizację wydawniczą oraz film promocyjny dotyczące marki i katalogu ubrań dla mamy i dziecka, wykonanych z zaprojektowanych i wydrukowanych samodzielnie przez autorkę materiałów. Pierwsza zwycięska praca wysłana na Międzynarodowy Konkurs Terras Gauda powstała w semestrze zimowym w ramach zajęć z Plakatu prowadzonych przez dr hab. Magdalenę Wosik.

Kolejny sukces naszej studentki w konkursie Francisco Manttecón 2022