Przejdź do treści

Stypendium solidarnościowe

Ogłoszenie
Opublikowano 13 Maj 2022
im

Od 2 miesięcy jesteśmy świadkami okrutnej napaści Rosji na Ukrainę. Codziennie docierają do nas informacje o drastycznym pogwałceniu międzynarodowego prawa humanitarnego i konwencji, w tym konwencji genewskich. W skutek rosyjskiej agresji i ataków na obiekty cywilne stale rośnie liczba ofiar, w tym wśród ludności cywilnej. Tysiące obywateli Ukrainy zmuszonych jest do opuszczenia swoich domów, rozłąki z członkami najbliższej rodziny i szukania bezpiecznego azylu w Polsce i innych krajach UE. Działania Rosji wspiera również reżim Aleksandra Łukaszenki, gdzie od wielu lat łamane są prawa człowieka, ograniczane wolności obywatelskie i stosowana przemoc władz wobec obywateli Białorusi.

Chcąc wyrazić solidarność z naszymi wschodnimi sąsiadami oraz wszystkimi ludźmi, którzy ze względu na niestabilną sytuację polityczną we własnej ojczyźnie i działania władz prowadzące do pogwałcenia podstawowych praw i swobód obywatelskich musieli opuścić swój kraj, Rada Miejska Wrocławia na sesji w dniu 24 marca 2022 r. podjęła na wniosek Prezydenta Wrocławia uchwałę o ustanowieniu nowego rodzaju stypendium  - stypendium solidarnościowego. Stypendium to przeznaczone jest dla studentów i doktorantów studiujących na wrocławskich uczelniach publicznych i niepublicznych, którzy angażują się w działania na rzecz wolności obywatelskich oraz przemian demokratycznych w Europie i na świecie. Można się o nie ubiegać w terminie 25.04-24.05.2022 r.
Szczegółowe informacje na temat wysokości nowego stypendium i zasad aplikowania o nie można znaleźć na stronie https://wca.wroc.pl/pierwsza-edycja-nowego-stypendium-solidarnosciowego

Do pobrania

Regulamin stypendia solidarnościowe
pdf, 76.93 KB
Regulamin stypendia solidarnościowe
Uchwała stypendia solidarnościowe
pdf, 180.14 KB
Uchwała stypendia solidarnościowe
Wniosek stypendia solidarnościowe
docx, 30.46 KB
Wniosek stypendia solidarnościowe

Pozostałe aktualności