Stypendia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Opublikowano 01 gru 2022
azg

29 listopada na Zamku Królewskim w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia artystyczne.

Spośród 19 uczelni artystycznych 73 studentów otrzymało to wyróżnienie, a z wrocławskiej ASP uhonorowani zostali:

p. Alicja Przybyszowska – kierunek Mediacja Sztuki

p. Karolina Kalocińska – kierunek Rzeźba

p. Maja Kozłowska – kierunek Malarstwo

p. Zuzanna Janosz – kierunek Malarstwo

p. Mateusz Majchrzak – kierunek Malarstwo

p. Iryna Kliui – kierunek Sztuka Mediów

Uroczystość poprowadził dyrektor Departamentu Szkolnictwa Artystycznego Jarosław Wartak, oraz zastępczyni dyrektora Agnieszka Hejduk – Domańska. Został odczytany list z gratulacjami od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego,  wicepremiera prof. Piotra Glińskiego.

Nagrodzonych wspierał rektor uczelni, prof. Wojciech Pukocz,  który z dumą i  satysfakcją wziął udział w uroczystości,  wyrażając radość i  zadowolenie, że aż 6 studentów z wrocławskiej ASP otrzymało takie wyróżnienie.

Laureatom serdecznie gratulujemy,  życzymy jeszcze większej motywacji przełożonej na doskonalenie procesu twórczego  i własnego rozwoju osobistego.