Studencki Nobel

Opublikowano 24 Maj 2023
im

Nasza studentka została finalistką Studenckiego Nobla 2022 w kategorii Sztuka.

Olena Matoshniuk jest studentką 5 roku na kierunku Malarstwo w pracowni prof. Mariana Waldemara Kuczmy. Bierze czynny udział w życiu naszej uczelni, m.in. w Samorządzie Studenckim. Jest autorką wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju oraz zagranicą. Uczestniczy w licznych plenerach oraz warsztatach.

Studencki Nobel to cykliczny konkurs organizowany przez Niezależne Zrzeszenie Studentów, którego celem jest wyróżnienie studentów o wybitnych osiągnięciach na różnych polach. Zarówno naukowych, artystycznych jak i społecznych.

Nagrody przyznawane są w 9 kategoriaach: nauki techniczne, sztuka, dziennikarstwo i literatura, nauki przyrodnicze i energetyka, fizyka i astronomia, medycyna i farmacja, nauki społeczne, nauki ekonomiczne, działalność społeczna. Z danej kategorii wyłonionych zostało 10 finalistów.

W sobotę 27.05.2023 odbędzie się Gala Finałowa w Warszawie, która będzie też transmitowana w Internecie - https://www.facebook.com/events/273570245019044/

Pełna lista finalistów

Studencki Nobel w kategorii Sztuka