Przejdź do treści

STRABAG Artaward International 2023

Konkurs
Opublikowano 16 sty 2023
and

Ruszyła kolejna edycja STRABAG Artaward International 2023. Celem konkursu jest promocja młodych artystów malarzy i rysowników, którzy nie ukończyli 40. roku życia. W tegorocznej odsłonie mogą brać udział absolwenci uczelni artystycznych pochodzący z Polski, Czech, Słowacji, Austrii lub Węgier. W tym roku organizatorzy przyjmują również zgłoszenia od obywateli Ukrainy rezydujących w wyżej wymienionych państwach.

Grafika promująca konkurs STRABAG Artaward International 2023

Promocja młodych artystów malarzy i rysowników

Grupa STRABAG jest świadoma swojego wpływu na kształtowanie otoczenia, w którym funkcjonuje. Wykorzystuje więc swój potencjał do realizacji ważnych celów społecznych i kulturalnych. Organizowany od 1994 r. konkurs od samego początku miał stanowić pomost łączący sztukę z biznesem. W 2009 r., pod wpływem rosnącego zainteresowania,  organizatorzy zdecydowali się rozszerzyć zasięg konkursu o kolejne państwa Europy. W ubiegłorocznej edycji wyróżnienie otrzymał Marcin Jasik, malarz abstrakcjonista z Warszawy.

„STRABAG to nie tylko wiodący europejski koncern budowlany. Wykorzystując nasz potencjał, kształtujemy również środowisko w którym funkcjonujemy. Poczynając od naszych zobowiązań w  obszarze odpowiedzialności klimatycznej po zaangażowanie w działalność społeczną i kulturalną” – mówi Maciej Tomaszewski, Rzecznik Prasowy STRABAG – „Organizowany od 29 lat konkurs STRABAG Artaward to nasza inicjatywa, której celem jest łączenie świata biznesu i szeroko rozumianej sztuki. Doceniamy wkład jaki młodzi twórcy wnoszą w jej rozwój i z naszej strony wspieramy tych artystów, dając im możliwość prezentacji swoich dzieł na STRABAG Artaward „ dodaje.

Termin zgłaszania prac oraz ogłoszenie laureatów i wystawa

Termin zgłaszania prac do STRABAG Artaward International 2023 mija 27 stycznia 2023 r. Lista laureatów zostanie ogłoszona podczas uroczystego otwarcia wystawy prac 15 czerwca 2023 r. w STRABAG Artlounge w Wiedniu.

Nagroda główna: 15 tys. EUR.

Nagroda główna w konkursie to 15 tys. EUR. Jury wręczy również cztery wyróżnienia, każde nagrodzone zostanie kwotą 5 tys. EUR. STRABAG Kunstforum zorganizuje indywidualną wystawę każdego z pięciu nagrodzonych artystów w STRABAG Artlounge w Wiedniu, która odbędzie się po zakończeniu ceremonii wręczenia nagród oraz wspólnej wystawie nagrodzonych prac. Wszyscy uhonorowani artyści będą mogli zarejestrować się na pobyt studyjny w STRABAG Artstudio w Wiedniu.

Więcej informacji o konkursie, regulaminie oraz formularzu aplikacyjnym

Lista laureatów poprzednich edycji


STRABAG jest europejskim koncernem budowlanym, liderem w zakresie wdrażania innowacyjnych technologii z silnym kapitałem własnym. Działalność STRABAG obejmuje pełen zakres usług budowlanych, wykwalifikowaną kadrę inżynierską, wysokiej jakości materiały budowlane oraz najnowszej generacji park maszynowy. Dzięki temu możliwa jest kompleksowa realizacja inwestycji – terminowo, na najwyższym poziomie pod względem jakości i w najlepszej cenie. STRABAG korzysta z całej gamy usług oferowanych przez wyspecjalizowane spółki koncernowe, które przejmują odpowiedzialność za ich wykonanie, generując w ten sposób wartość dodaną dla swoich Klientów. Dzięki zaangażowaniu blisko 74 tys. pracowników STRABAG SE osiąga roczne obroty w wysokości ok. 16 mld EUR. Koncern rozszerza swoją działalność daleko wykraczającą poza granice Austrii i Niemiec. Za pośrednictwem sieci należących do niego spółek jest obecny w wielu krajach europejskich i coraz częściej reprezentowany na innych kontynentach. Grupa STRABAG działa w Polsce od 1987 roku. Przy zatrudnieniu ponad 6500 pracowników, roczne obroty Grupy wynoszą ponad 8 mld PLN.  Więcej informacji jest dostępnych na www.strabag.pl

Pozostałe aktualności