Przejdź do treści

STRABAG Artaward International 2022

Ogłoszenie
Opublikowano 18 sty 2022

Zapraszamy do udziału artystów tworzących w dziedzinie malarstwa i rysunku.

17.01.2022 rusza nabór zgłoszeń do konkursu STRABAG Artaward International 2022. Nagroda przyznawana jest w Austrii od 1994 roku, a na arenie międzynarodowej od 2009 roku. Celem jest promocja młodych artystów w dziedzinie malarstwa i rysunku, w tym roku STRABAG Artaward International zostanie przyznana po raz 27.

W Konkursie mogą brać udział absolwenci uczelni artystycznych malarstwa i rysunku, którzy nie ukończyli 40 roku życia. W tegorocznej edycji przyjmowane będą zgłoszenia prac autorów pochodzących z Polski oraz Słowacji, Czech, Węgier i Austrii.

Międzynarodowe jury dokona wyboru laureatów w dwuetapowym procesie selekcji. Co roku przyznawana jest nagroda główna w wysokości 15 000 EUR oraz cztery wyróżnienia po 5 000 EUR.

Prace nagrodzonych artystów mogą dołączyć do kolekcji STRABAG Artcollection, która liczy obecnie ponad 3 500 dzieł prezentowanych w ponad 60 biurach STRABAG na świecie, w tym w siedzibie STRABAG w Pruszkowie.

Zwieńczeniem konkursu będzie zorganizowana w Austrii wystawa nagrodzonych prac, podczas której nastąpi ceremonia wręczenia nagród. Każdy z pięciu nagrodzonych artystów będzie miał także możliwość zaprezentowania własnych dzieł na indywidulnej wystawie w STRABAG Artlounge w Wiedniu. Wszyscy nagrodzeni mogą ubiegać się o możliwość kontynuowania pracy nad kolejnymi dziełami w STRABAG Artstudio w Wiedniu.

Termin zgłoszenia prac: od 17 styczeń do 03 luty 2022 roku.

Informacje, regulamin Konkursu oraz formularz aplikacyjny dostępne są na stronie:

https://www.strabag-kunstforum.at/artaward/anmeldung/


STRABAG SE jest europejskim koncernem budowlanym, liderem w zakresie wdrażania innowacyjnych technologii. Działalność STRABAG obejmuje pełen zakres usług budowlanych, wykwalifikowaną kadrę inżynierską, wysokiej jakości materiały budowlane oraz najnowszej generacji park maszynowy. Dzięki temu możliwa jest kompleksowa realizacja inwestycji - terminowo, na najwyższym poziomie pod względem jakości i w najlepszej cenie. STRABAG korzysta z całej gamy usług oferowanych przez wyspecjalizowane spółki koncernowe, które przejmują odpowiedzialność za ich wykonanie, generując w ten sposób wartość dodaną dla swoich Klientów. Dzięki zaangażowaniu ponad 76 tys. pracowników STRABAG SE osiąga roczne obroty w wysokości ponad 16 mld EUR. Koncern rozszerza swoją działalność daleko wykraczającą poza granice Austrii i Niemiec. Za pośrednictwem sieci należących do niego spółek jest obecny w wielu krajach europejskich i coraz częściej reprezentowany na innych kontynentach. Grupa STRABAG działa w Polsce od 1987 roku. Przy zatrudnieniu ponad 6500 pracowników, roczne obroty Grupy wynoszą blisko 7,2 mld PLN.

Pozostałe aktualności