Spragnieni Opakowania

Opublikowano 12 sty 2023
im

Międzynarodowy konkurs Model Young Package organizowany przez Grupę Model na najlepszy projekt opakowania jest teraz otwarty dla studentów szkół wyższych. Grupa Model, jest jednym z największych producentów opakowań w Europie i pragnie zaoferować młodym projektantom platformę dla zaprezentowania ich talentów, a także dać młodym ludziom możliwość nawiązania pierwszych kontaktów w profesjonalnym świecie biznesu zorientowanego na design.

Jaka jest idea?

Pod hasłem „Spragnieni Opakowania” Model Young Package poszukuje kreatywnych i innowacyjnych opakowań na napoje: orzeźwiających, zrównoważonych, nietuzinkowych. Zachęcamy studentów i młodych projektantów do nadsyłania prototypów kreatywnych opakowań na napoje. Udział jest bezpłatny.

Proces

Konkurs Model Young Package stanowi doskonałą platformę dla najbardziej kreatywnych umysłów. W pierwszej rundzie, młode talenty rywalizują pokazując swoje projekty, podczas gdy w drugiej rundzie dołączają do konkursu również uznani projektanci*. Zadaniem w ramach drugiej rundy konkursu jest opracowanie gotowych do produkcji opakowań w oparciu o rzeczywiste wymagania klientów. W ten sposób młodzi projektanci konkurują ze zgłoszeniami profesjonalistów z branży projektowania opakowań.

Wymagania

Konkurs Model Young Package wskazuje, jakie są wymagania współczesnego, innowacyjnego projektu opakowania. Najlepsze opakowania napojów podkreślają jakość ich płynnej zawartości. Zaskakują, wnoszą radość w codzienność, a jednocześnie są niezwykle praktyczne i przyjazne dla środowiska. Optymalne opakowanie sprawdza się w łańcuchach dostaw, a także w e-commerce i handlu detalicznym. Niezależnie od tego, czy jest to butelka, woreczek, puszka czy torba: materiał, z którego wykonane jest opakowanie, musi nadawać się do recyklingu i/lub ponownego użycia – najlepiej by było wykonane z tektury falistej lub litej. Opakowanie powinno chronić zawartość, być nieskomplikowane, a jednocześnie opowiadać sobą pewną historię.

Korzyści dla studentów

W pierwszej rundzie, uczestnicy mają szansę wygrać w różnych kategoriach atrakcyjne nagrody o wartości 17 000 euro. Laureaci wezmą udział w ceremonii wręczenia nagród w Pradze w październiku 2023 roku i będą mieli okazję spotkać się z jurorami, nawiązać pierwsze kontakty w świecie zawodowym i zainspirować się innymi projektantami. Dzięki temu, kreatywni studenci będą mogli zmierzyć się z konkretnym zadaniem projektowym i zdobyć praktyczne doświadczenie. Istnieje również możliwość odbycia płatnego stażu w Grupie Model, aby uzyskać jedyny w swoim rodzaju wgląd w pracę projektową jednego z największych producentów opakowań w Europie.

• Data zamknięcia zgłoszeń online: 31 marca 2023

• Posiedzenie jury: 25 maja 2023