Przejdź do treści

SPLOT Open

Ogłoszenie
Opublikowano 27 mar 2024
im

Jesteś osobą tworzącą lub projektującą? A może zajmujesz się nauką/ aktywizmem/ „robieniem” i cenisz otwartość? Szukamy właśnie Ciebie!

 

Zaprezentuj swój projekt podczas SPLOT Open Event! Poszukujemy studiów przypadku (case studies) z obszarów otwartego projektowania, otwartej nauki, otwartej kultury, DIY, działalności społecznej i innych dziedzin,
o których świat musi usłyszeć.

SPLOT Open to nowa inicjatywa SPLOT Institute, w ramach której dzielimy się interdyscyplinarnymi praktykami i wiedzą. Tworzymy nową przestrzeń spotkań, interakcji i wymiany pomysłów, które mają otwartość w swoim DNA.

Weź udział w pierwszym wydarzeniu SPLOT Open, które poświęcamy tematyce OTWARTOŚCI. Zaprezentuj i dowiedz się o inicjatywach tworzonych w duchu open – w nauce, kulturze, designie, sztuce, produkcji, programowaniu czy działaniach społecznych (najlepiej na przecięciu tych obszarów!) Wybrane osoby otrzymają możliwość prezentacji case study swojego projektu podczas spotkania 25 kwietnia w Warszawie. W ramach wydarzenia, poza prezentacjami, odbędą się też wykłady eksperckie i aktywności networkingowe.

 

Zgłoszenia do 7 kwietnia 2024 przez formularz zgłoszeniowy na stronie

__

SPLOT OPEN

 

SPLOT Open to nowy program SPLOT Institute www.splot.institute – inicjatywy ukierunkowanej na splątanie środowisk i rozwój interdyscyplinarnych kompetencji w obliczu społecznych, środowiskowych i ekonomicznych wyzwań współczesności. Realizujemy programy dla młodych twórców z różnych dziedzin, wykorzystując własną metodologię, z powodzeniem stosowaną w międzynarodowych projektach: SPLOT UA Residency [www.ua.splot.institute], Direction Earth/Space Creative Campus [www.directionearth.space/en/creative-campus / case study]

i ART+DESIGN+SCIENCE.

 

Działania w ramach SPLOT Open rozpoczynamy od współpracy z Distributed Design Platform – europejską siecią ruchu twórców (makers) distributeddesign.eu. Budujemy inkluzywną, otwartą i interdyscyplinarną społeczność, która dąży do demokratyzacji dostępu do wiedzy i tworzenia.

 

SPLOT Open

Pozostałe aktualności