Przejdź do treści

SpinOFF 2024: dołącz do programu

Komunikat
Opublikowano 22 lut 2024
im

SpinOFF to nowa marka wydarzeń i wystaw trwających na terenie całego miasta podczas Fotofestiwalu w Łodzi.
To platforma wsparcia i promocji oddolnych inicjatyw i lokalnych poszukiwań artystycznych. To wezwanie do działania i wymiana widowni.

SpinOFF Fotofestiwal powstał w odpowiedzi na wieloletnią współpracę ze środowiskiem artystycznym w Łodzi, z nadzieją na jeszcze większe dotarcie do osób pracujących w naszym mieście ze sztukami wizualnymi. Wierzymy w siłę społeczności, współpracy i w potencjał, który potrzebuje małej iskry, żeby się zrealizować. Mamy nadzieję, że tym impulsem do działania może być SpinOFF, czyli nowa platforma promocji i komunikacji Waszych wydarzeń.

Ogłaszamy otwarty nabór dla wystaw, miejsc, wydarzeń, działań aktywistycznych i performansów związanych z fotografią
i sztukami wizualnymi, które chcielibyście zaprezentować fotofestiwalowej publiczności między 13 a 23 czerwca. Oferujemy konsultacje merytoryczne i produkcyjne, platformową komunikację, a następnie promocję wśród tysięcy osób odwiedzających Fotofestiwal między 13 a 23 czerwca w Łodzi.

Nabór nie ma ograniczeń co do miejsca prezentacji, formy, struktury wystaw
i wydarzeń. Im bardziej nietypowo, świeżo i ciekawie, tym lepiej. Jednocześnie zachęcamy do wejścia w świat sztuki instytucje, fundacje, stowarzyszenia, lokale, które mają pomysł na kreatywne wykorzystanie swoich przestrzeni lub działają w kulturze od lat i mają ciekawe propozycje programowe. Wy stwórzcie wydarzenie, my zajmiemy się resztą. 

Bycie częścią SpinOFF oznacza dołączenie do łódzkiego Fotofestiwalu, z jego bogatą ponad 20-letnią historią. Nawiązujemy do ducha i programu festiwalu, jednocześnie tworząc własną propozycję programową i niszę. Zapraszamy do skorzystania z tej okazji, by być częścią festiwalu, nie tracąc niezależności w przesuwaniu granic fotografii. 

Więcej informacji na stronie

SpinOFF 2024:  dołącz do programu

Pozostałe aktualności