Spinaker 2021-23- Artistic spinning

Opublikowano 04 paź 2021

Szkolenie z zakresu dydaktyki osób niepełnosprawnych.

W ramach realizacji projektu „Spinaker 2021-23- Artistic spinning", finansowanego ze środków programu NAWA-SPINAKER- Intensywne Międzynarodowe Programy Kształcenia, w dniach 29-30.09.2021 r. odbyło się szkolenie z zakresu dydaktyki osób niepełnosprawnych.

Uczestnicy szkolenia (pracownicy dydaktyczni i administracyjni uczelni) mieli szansę zapoznać się z tematyką różnych typów niepełnosprawności (wzrokowej, słuchowej, wynikających z kryzysu zdrowia psychicznego, czy spektrum autyzmu). W ramach ćwiczeń praktycznych możliwym było doświadczenie poruszania się po uczelni z osłoną na oczach, o lasce, czy przy pomocy słuchawek wygłuszających dźwięki. Uczestnicy szkolenia zostali zaznajomieni z metodami pracy z osobami z niepełnosprawnościami, z narzędziami i technologiami ułatwiającymi proces kształcenia, także w formie online.

Dziękujemy Stowarzyszeniu Twoje Nowe Możliwości za przeprowadzenie szkolenia, podzielenie wiedzą, doświadczeniami i rozwiązaniami.

info, zdjęcia: P. Zaweracz

zamieściła azg