Spektakl "POMIŁOŚĆ" ze scenografią Karoliny Kempińskiej

Opublikowano 05 sty 2022

17 grudnia 2021 r. odbyła się premiera spektaklu dyplomowego studentów IV roku AST, "Pomiłość. Przeraźliwie kiczowate i banalne historie". Był to również dyplom studentki V roku Scenografii.

Wyobraźcie sobie świat, w którym istnieje miłość. Z całą jej toksycznością, skupieniem na samej sobie, przemocowością, antyspołecznym obłędem. Z jej nieustannym ultrainwazyjnym przekraczaniem granic intymności i prywatności ludzkiej. Z całym jej dotykiem i przenoszeniem niebezpiecznych chorób. Z całą jej brudną biologią, determinacją płci, zniewoleniem przez bezkrytycznie przyjmowane wzorce rodem z jarmarcznych opowieści. Ze wszystkim, z czego w XXII wieku szczęśliwie się wyzwoliliśmy. Bohaterowie naszej sztuki zapuszczają się w ten ciemny świat w poszukiwaniu zapomnianych wrażeń.

Najbliższe spektakle:
10 stycznia godz. 18.00
11 stycznia godz. 18.00

Sala Studio, Teatr AST
ul. Braniborska 59, Wrocław

Czas trwania: ok. 90 minut

Bilety dostępne na stronie: https://bilety.ast.wroc.pl

Reżyseria: Agata Kucińska
Scenariusz: Artur Pałyga
Kostiumy i scenografia: Karolina Kempińska
Reżyseria światła i wideo: Klaudia Kasperska
Choreografia: Marysia Bijak
Muzyka: Ignacy Wojciechowski
Asystentka reżyserki: Ada Tabisz
Opieka scenograficzna: dr Mateusz Mirowski
Opieka kompozytorska: dr hab. Sebastian Ładyżyński

Spektakl zrealizowany w ramach Programu Integracyjnego Uczelni Artystycznych Wrocławia. Projekt sfinansowany przez Wydział Kultury Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Foto: Natalia Kabanow

Zamieścił: S. Siepietowski