SŁOWOPRZESTRZEŃ

Opublikowano 02 cze 2023
azg
Słowoprzestrzeń

25 maja, o godz. 13.oo, w Galerii POD PSEM przy pl. Polskim odbył się wernisaż wystawy SŁOWOPRZESTRZEŃ.

Wystawa poprzedza publikację tomiku poezji pod tym samym tytułem, wydanego jako numer 11,5 „Zeszytów Rzeźbiarskich”. Zarówno publikacja, jak i wystawa zainicjowane zostały w efekcie tajnych kompletów - wieczorów poetyckich, które odbywały się w Pracowni Rzeźby ½ w roku 2021. Teksty poetyckie oraz prace wizualne, prezentowane na wystawie i opublikowane w wydawnictwie, nawiązują do problematyki znaku, tekstu, przestrzeni i słowa. Twórcy związani są (w sposób bardziej lub mniej ścisły) ze środowiskiem Wydziału Rzeźby i Mediacji Sztuki ASP we Wrocławiu.

Autorzy tekstów i prac w publikacji SŁOWOPRZESTRZEŃ:

Laura Gizicka, Alicja Szpakowska, Barbara Jundziłł, Urszula Urbanik, Karolina Albrzykowska, Natalia Stańczak, Angelika Stefaniak, Łukasz Jasek, Jerzy Starzyński, Marek Sienkiewicz, Magdalena Grzybowska, Marek Ruszkiewicz, Małgorzata Kazimierczak, Agnieszka Kłos, Aleksander Marek Zyśko, Oliwia Godek, Bartosz Radziszewski, Marcin Derda, Lilianna Leń, Monika Aleksandrowicz, Karolina Jureczka, Milena Stępień, Zuzanna Nowak, Julek Drapejkowski, Irmina Statkiewicz, Marlena Szeliga, Anna Ogulewicz, Łukasz Woźniak, Filip Kopeć, Katarzyna Gładyś, Katarzyna Łukojko, Kinga Pitala, Olga Batkiewicz, Wojciech Czwojdrak, Kalina Radomska, Sonia Witan, Swietlana Welpe

Promocja tomiku poezji SŁOWOPRZESTRZEŃ, odbędzie się 14 czerwca 2023 przy okazji otwarcia wystawy prac studentów w pracowniach rzeźby.

Zespół organizacyjny wystawy / zespół redakcyjny: Urszula Urbanik, Natalia Stańczak, Magda Grzybowska, Marek Ruszkiewicz

grafika: Karolina Albrzykowska