Przejdź do treści

Sgraffito z użyciem współczesnych zapraw mineralnych

Fotorelacja
Opublikowano 10 cze 2024
and

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z warsztatów, które zostały zrealizowane 18.05 w Pracowni Technik Malarskich i Rysunkowych oraz Działań Innowacyjnych nr 406T podczas tegorocznej Nocy Muzeów w ramach 9. Festiwalu Malarstwa.

Warsztaty pt. Sgraffito z użyciem współczesnych zapraw mineralnych poprowadzili: prof. Jacek Jarczewski oraz as. Jarosława Pabich-Szmyt z Wydziału Malarstwa. Zajęcia przeznaczone były dla młodzieży oraz osób dorosłych.

Warsztaty: Sgraffito z użyciem współczesnych zapraw mineralnych, zdj. Michał Pietrzak
zdj. Michał Pietrzak

Uczestnicy warsztatów mogli posłuchać wykładu o sgraffito i innych, ściennych technikach malarskich, możliwościach opracowania materiału, mineralnych materiałach realizacyjnych oraz ich właściwościach m.in. ekologicznych i zdrowotnych. Następnie zapoznali się z licznymi przykładami sgraffito, które są częścią stałej wystawy Pracowni 406. Każdy z uczestników wykonał własną realizację w technice sgraffita współczesnego w wybranej przez siebie kolorystyce i formie na podłożu płóciennym lub styrodurowym, wcześniej przygotowanym przez prowadzących. Powstały liczne prace reliefowe o charakterze rysunkowo-malarskim. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Pozostałe aktualności