Przejdź do treści

Rozum, teraz!

Ogłoszenie
Opublikowano 23 sty 2024
im

Rezydencje w Warszawie i Dreźnie kuratorowane przez Rabhiego Mroué, libańskiego reżysera teatralnego, aktora, artysty wizualnego i dramaturga działającego w Berlinie.

 

To nie są dobre czasy dla rozumu. Atakowana z różnych stron racjonalność uchodzi dziś za relikt starego świata. Modne staje się na powrót to, co nieracjonalne. Ale czy rzeczywiście rozum nie ma nam już nic do zaoferowania? Czy jesteśmy gotowi ostatecznie rozstać się z wynalazkiem rozumu ideą postępu? A może warto pomyśleć o rozumie przychylniej?

 

Teatr Komuna Warszawa we współpracy z Europejskim Centrum Sztuk HELLERAU oraz Goethe Institut zaprasza osoby do 30 roku życia do udziału w open callu na rezydencje artystyczne pod hasłem "Rozum, teraz!". Program rezydencyjny nie jest nastawiony na efekt. Jego celem jest wsparcie procesu twórczego artystów i artystek. W ramach open calla zostaną wyłonione trzy artystki/artyści lub kolektywy twórcze. Uczestnicy i uczestniczki programu otrzymają stypendium (7000 zł brutto), studio do pracy twórczej z podstawowym wyposażeniem i wsparciem technicznym na czas trwania rezydencji oraz opiekę mentorską. Wezmą też udział w 6-dniowym warsztacie zapoznawczym w Hellerau (Drezno). 

 

Termin składania projektów: 11.02.2024

Więcej informacji na stronie

Link do formularza zgłoszeniowego tu.

Rozum, teraz!

Pozostałe aktualności