Relacja z wizyty w Uniwersytecie Karoliny Północnej w Charlotte

Opublikowano 29 lut 2024
azg
Marta Kubiak w Charlotte

0d 19 do 24 lutego, dr Marta Kubiak z Katedry Grafiki Artystycznej,  na zaproszenie prof. Erika Waterkotte,  odwiedziła College of Arts + Architecture będący częścią Uniwersytetu Karoliny Północnej w Charlotte.

W czasie mojego pobytu w Charlotte miało miejsce otwarcie indywidualnej wystawy w Galerii Rowe Side zatytułowanej „Sincere Indirection” oraz dorocznej wystawy studenckiej 56th Annual Juried Student Exhibition, której byłam jurorką. Podczas otwarcia obydwu wystaw, obecne na sali osoby miały okazję wysłuchać rozmowy z kuratorem wystawy - prof. Erikiem Waterkotte oraz Adamem Justice - dyrektorem Galerii, w której opowiedziałam o swojej praktyce artystycznej. Zwieńczeniem wieczoru było wspólne ogłoszenie laureatów tegorocznej wystawy studenckiej oraz wręczenie nagród.

W czasie wizyty na Uniwersytecie uczestniczyłam również w zajęciach prowadzonych przez prof. Maję Godlewską, prof. Thomasa Schmidta oraz prof. Erika Waterkotte oraz odwiedziłam pracownie studenckie. Podczas zajęć obejrzeliśmy przygotowaną przeze mnie prezentację dotyczącą twórczości oraz mojej pracy w Akademii Sztuk Pięknych oraz wspólnie odwiedziliśmy wystawę „Sincere Indirection”. Wraz z prof. Erikiem Waterkotte przeprowadziliśmy także warsztaty z techniki sitodruku.

(M. Kubiak)

Wyjazd został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kultura Polska na Świecie” realizowanego przez Instytut Adama Mickiewicza.

MKDiN