Relacja z pobytu w NCAD Dublin w ramach programu Erasmus+

Opublikowano 12 kwi 2023
im
Relacja z pobytu w National College of Art and Designe w Dublinie w ramach programu Erazmus plus

Wykłady i warsztaty pod wspólnym hasłem „Drawing score” w NCAD Dublin odbyły się w dniach 20-23.03.2023.

Program zakładał przeprowadzenie wykładów dla studentów i wykładowców NCAD oraz warsztatów ze studentami Painting oraz Media Departament:

• dr hab. Przemysław Pintal, prof. ASP  „Wroclaw Drawing Triennal (20152021) as an example of realizing the idea of intermedia drawing”. Podczas wykładu została również zaprezentowana nasza Uczelnia, jako doskonałe miejsce do realizowania intermedialnych studiów.
  • dr Daniela Tagowska, as.  „Intermediality in drawing - contemporary visual scores” w ramach wykładu miała również miejsce prezentacja prac studentów ASP Wrocław zrealizowanych w ramach tematu semestralnego, w VII Pracowni Rysunku, pt. „Partytura” (lista autorów prezentowanych prac poniżej).

Dwa cykle warsztatów dla studentów kierunku Malarstwo i dla kierunku Media odbywały się pod tytułem: „Drawing score” i trwały dwa dni. Podczas warsztatów studenci przekładali dźwięki na znaki rysunkowe, tworzyli autorskie partytury dźwięków lub utworów muzycznych, a następnie odgrywali zespołowo wybrane partytury. Po zakończeniu warsztatów zrealizowaliśmy wystawę prac powarsztatowych, w której wzięli udział również prowadzący warsztaty.

Zainteresowanie ofertą wykładów i warsztatów poświęconych interdyscyplinarnym praktykom rysunkowym oraz Triennale Rysunku Wrocław było bardzo duże i przełożyło się na bardzo dobrą pracę i pozytywny odbiór naszej oferty. Wykładowcy z kierunków Malarstwo i Media NCAD stworzyli świetny klimat do współpracy i spotkań, zaprosili nas na wewnętrzną, cykliczną prezentację swoich projektów badawczych, oprowadzili nas po Uczelni, wspólnie odwiedziliśmy również wystawy odbywające się w Dublinie w tym czasie. Mamy nadzieję na rewizytę w przyszłym roku.

Autorzy prezentowanych prac z VII Pracowni Rysunku:

Laura Gizicka, Filip Kopeć, Alicja Kopczyńska, Zofia Koszewicz, Anita Liauchuk, Iga Nalewajek, Nikola Polan, Sebastian Rabenda, Zofia Ryżewska

Izabela Opiełka, Paweł Karpiński, Krzysztof Latarowski.